Pandemia - zmniejszone.jpg

Pandemia

Zespół Pandemia powstał w 2010 roku. Muzyka zespołu to mieszanka rock/ska/punk/reggae. Zespół gra wyłącznie własne kompozycje, a ich autorem jest wokalista oraz basista Pandemii Rafał „Ozzy” Skierka.

W teledysku „Królowie punka” gościnnie wystąpił Krzysztof Skiba z zespołu Big Cyc, natomiast w klipie „Stolica” Janusz Panasewicz z Lady Pank.

Zespół współpracował też z ojcem polskiego wideoklipu, Yachem Paszkiewiczem.

W 2017 roku Pandemia była muzycznym gościem Marka Sierockiego w programie „Teleexpress”.

Pandemia dzieliła sceny z takimi zespołami jak: Lady Pank, Dżem, Big Cyc, Lemon, Piersi, Urszula, Farben Lehre,  Brodka, Andrzej Piaseczny, Ewa Farna,, Piersi.

Pandemia ma na swoim koncie główną nagrodę i wyróżnienie na DOK Rock Festiwal w Gdańsku – 2013 oraz wyróżnienie dla najlepszej piosenki festiwalu ("Emeryt") na Dobrej Stronie Rocka w Warszawie– 2014.

Zespół posiada w swoim dorobku około 20 własnych kompozycji, które spotykają się z energicznym przyjęciem publiczności.

Obecnie zespół pracuje nad nową płytą.

 

Chałturka

Marzec 2011 - to początek. A na początku było Nas sześcioro – Kruk (Furia Gniew, ex Planctus Gravatus) - śpiew, Tad (ex Mickey Mauser, Fundusz Bezrobocia, The Koniec) - śpiew, Łysy (ex Fundusz Bezrobocia, The Koniec) - bas, Warren (ex Fundusz Bezrobocia, The Koniec) - git, Lutz (ex Diphergan) - bębny, Biały (ex Zbuk, Planctus Gravatus) - git. Potem z przyczyn bardzo różnych, aczkolwiek merytorycznych, Warrena na gitarze zastąpił basista dopiero co rozwiązanej Asomii – Darek (było to w lipcu 2013). W 2016 roku na 5-lecie istnienia zespołu-Kruk opuszcza zespół, koncentrując się tylko i wyłącznie na wokalizie w Furii Gniew. W marcu 2017 Biały żegna się z zespołem i pozostaje Nas czworo w konfiguracji:  Lutz – bębny, Łysy –bas, Darek – git i Tad – śpiew.

W dorobku mamy płyty "Chałturka", "Kurde szent", „W gorącym słońcu wujka Jarka”. Działamy w ramach Centrum Muzycznie Aktywnych Gniew.

 

Tadeusz Lenz z Chałturki zaprasza na koncert w Klubie Muzycznym CKiS

 

 

 

Co, gdzie, kiedy?

 • Pandemia i Chałturka – koncert
 • Co? Koncert
 • Gdzie, kiedy, bilety?
  09.02.2019, 19:00
  Klub Muzyczny - Artystyczne Zagłębie CKiS
  15 zł
 • KUP BILET ON-LINE
 • Informacje, kasa biletowa Pn: nieczynna
  Wt: 10:00 - 15:00
  Śr: 12:00 - 18:00
  Cz: 12:00 - 18:00
  Pt: 12:00 - 15:00
  So, Nd: 1 godz. przed wydarzeniem

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.