18 maja Noc Muzeów w Gniewie - Nie zapomnij nastawić budzika, pobudka o 19.00
Już w najbliższą sobotę, 18 maja , odbędzie się Gniewska Noc Muzeów. Spotkanie autorskie z Krzysztofem Czerwińskim, wystawa pn."Wspomnienia z PRL-u" wieczorne obserwacje nieba i I Mistrzostwa Gniewu w Grę w kapsle to tylko niektóre z atrakcji.

Oficjalne rozpoczęcie Nocy Muzeów, czyli "Pobudkę" w kościele św. Mikołaja poprzedzi gra miejska organizowana przez UTW w Gniewie pn. "Odkryj sekrety urody królowej Marysieńki", która rozpocznie się o godz. 16.00 na pl. Grunwaldzkim. Na najbardziej aktywnych uczestników Nocy Muzeów czekają nagrody, a każdy kto dołączy do nas w pidżamie otrzyma upominek. Serdecznie zapraszamy!

Przedstawiamy szczegółowy plan imprezy:

16.00-19.00 - Gra miejska Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku pn. „Odkryj sekrety urody królowej Marysieńki” (start plac Grunwaldzki 40)
19.00 Pobudka – otwarcie Nocy Muzeów (kościół św. Mikołaja w Gniewie)
19.30 Spotkanie autorskie z Krzysztofem Czerwińskim autorem książki „Kaczki na północ, kawki na wschód a jaskółki robią chaos” (Kościół św. Mikołaja w Gniewie)

Koniecznie odwiedź:
- Muzeum Kapsla (plac Grunwaldzki 40) – Prędkość i czas w kosmosie – wieczorne obserwacje nieba
- Muzeum Jednej Nocy (Salka katechetyczna, ul. Kursikowskiego 8)
- Pracownię Orange(plac Grunwaldzki 45) – wystawa pn. „Wspomnienia z PRL-u”
- Bibliotekę w Gniewie(Sala Kameralna, plac Grunwaldzki 16/17) – wystawa pn. „Zapomniany rodowód Jana Pawła II” .
Punkty otwarte są do godz. 22.00.
22.00 - pokaz Fire Show (rynek w Gniewie)
22.30 Zakończenie Gniewskiej Nocy Muzeów i losowanie nagród (kościół św. Mikołaja w Gniewie)

Na wszystkich, którzy przyjdą w piżamie czekają upominki!

Ponadto! Możliwość zwiedzania miasta z przewodnikiem! Wyjścia o godz. 19.15 i 20.15. Odwiedzaj punkty, zbieraj słowa klucze, rozwiąż hasło i zgarnij nagrody! Do wygrania m.in. kolacje w restauracjach w gminie Gniew!

Organizatorzy: Parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie, UMiG Gniew, Stwoarzyszenie UTW w Gniewie, Baju-Baj, Gminnyy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie, Grupa Gniewskich Wolontariuszy, Stwoarzyszenie Centrum Aktywnych - Gniew, Przewodnicy Gniewscy, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie, Grupa fireshow Black Dragons z Opalenia

Sponsorami nagród są: Zamek Gniew, Restauracja pod Abażurem, Zajazd Gniewko, Hotel na Wzgórzu, Gmina Gniew

Załączniki