Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tczewa

Pettson-i-Findus-Wielka-wyprowadzka.jpg

Zapraszamy na Poranki Filmowe! Ruszamy z nowymi propozycjami dla najmłodszych widzów.

 

W programie poranków znalazły się filmy zarówno dla przedszkolaków, jak i dla dzieci w wieku szkolnym. Będzie można obejrzeć najciekawsze dziecięce kino skandynawskie, a także zrealizowane w Polsce przygody Wikinga Tappiego.

Program Poranków to filmy animowane i filmy aktorskie, w nowym sezonie nie zabraknie bohaterów, których znacie z książek i seansów kinowych, jak np. Lassego i Maję oraz Pettsona i Findusa, którzy rozpoczną cały cykl filmem pt. „Pettson i Findus wielka wyprowadzka”.


UWAGA - Wydarzenia realizowane będą w bezpiecznej wersji pandemicznej i rygorze sanitarnym.


Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka, reżyseria: Ali Samadi Ahadi, 2018 Niemcy, czas: 81’

Mały kot Findus zaczyna dorastać i wszystko się zmienia. Początkowo chce tylko większego łóżka, ale wkrótce potem wpada na pomysł wyprowadzki od swojego opiekuna Pettsona!

Kiedy pewnego poranka okazuje się, że kot Findus przestaje mieścić się w swoim łóżku, jego opiekun Pettson natychmiast zabiera się do budowania nowego miejsca do spania w odpowiednim rozmiarze. Okazuje się jednak, że to dopiero początek zmian… Findus dorasta, a kiedy ktoś dorasta, zmienia się wszystko. Nieokrzesany kot chce być samodzielny i coraz częściej spiera się ze swoim opiekunem Z czasem nowe łóżko przestaje mu wystarczać. Findus pragnie więcej własnej przestrzeni i… chce się wyprowadzić! Czy para przyjaciół będzie potrafiła znaleźć kompromis w tej sytuacji?

 

 

 

Co, gdzie, kiedy?

 • Poranek Filmowy – projekcja filmu „Pettson i Findus wielka wyprowadzka”
 • Co? Poranek filmowy
 • Gdzie, kiedy, bilety?
  27.09.2020, 11:00
  Sala widowiskowa CKiS
  Bilety: 10 zł dostępne w Kasie CKiS
 • Informacje, kasa biletowa Pn: nieczynna
  Wt: 12.00 - 18.00
  Śr: 10 .00 - 15.00
  Cz: 12.00 - 18.00
  Pt: 10.00 - 15.00
  So, Nd: godzinę przed wydarzeniem artystycznym