Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tczewa

2021-02-19 ta mała piła dzis.jpg

„Ta mała piła dziś” – to program muzyczno-kabaretowy, na który składają się piosenki, artystów tworzących w okresie XX-lecia międzywojennego.

Nie bez powodu, znawcy kabaretu twierdzą, że ten okres to „Złota era polskiego kabaretu”. To właśnie wtedy debiutowali m.in. Julian Tuwim, Antoni Słonimski, Jan Brzechwa, Marian Hemar, Andrzej Włast, Emanuel Schlechter, Henryk Wars, Jerzy Jurandot, Artur Gold, czy Konrad Tom. Wówczas wykonywały je takie gwiazdy jak: Hanka Ordonówna, Zula Pogorzelska, Jadwiga Smosarska, Mira Zimińska, Eugeniusz Bodo, Adolf Dymsza,  Aleksander Żabczyński i wielu innych.

Wydawać by się mogło, że te piosenki odejdą wraz z czasami, w których powstały. Nic bardziej mylnego. Przepiękne i dowcipne piosenki, mądre i zabawne skecze, przeżyły swoich twórców. Stały się szlagierami, na których wychowały się pokolenia polskich artystów. Śpiewali je Ewa Demarczyk, Hanna Skarżanka, Krystyna Janda, Bogdan Łazuka, Piotr Fronczewski, Wiera Gran.  Po ten materiał sięgają takie współczesne gwiazdy jak: Edyta Górniak, Anna Dereszowska, Justyna Steczkowska, Katarzyna Groniec i wielu innych współczesnych artystów.  

W programie usłyszymy współczesne skecze i monologi prezentowane w zapomnianej już formie szmoncesu – żydowskiego dowcipu, który stał się już zapomnianą formą. Ten rodzaj dowcipu był prezentowany w rewelacyjnym kabarecie Dudek. Wykonywali je: Irena Kwiatkowska, Hanka Bielicka, Edward Dziewoński, Wiesław Michnikowski, Janusz  Gajos, Jan Kobuszewski.

Zabieramy Państwa w świat przepięknych piosenek i dowcipnych skeczy. A że śmiech to zdrowie, to życzymy Wam dużo śmiechu i wzruszeń.

 

Występują:

Karolina Arczewska

Marek Brand

Ariel Suchowiecki – fortepian

Opracowanie muzyczne – Jan Ignacy Wiśniewski

Scenariusz i reżyseria Marek Brand

 

W związku z obecną sytuacją w Polsce kupując bilet akceptujesz następujące wytyczne:

 • Ograniczenie miejsc do 50%
 • Uczestnik zobowiązany jest do złożenia na miejscu oświadczenia o stanie zdrowia, oświadczenie będzie przygotowane przez CKiS Tczew zgodnie z RODO i przechowywane do 14 dni od daty wydarzenia.
 • Uczestnik ma obowiązek samodzielnego wyposażenia się w materiały ochrony osobistej służące do zakrywania ust i nosa.
 • Kupując bilet uczestnik akceptuje klauzule dot. ochrony danych osobowych, umożliwiające Organizatorowi udostępnienie Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym danych osobowych podanych przy zakupie biletów.

Co, gdzie, kiedy?

 • Ta mała piła dziś – program muzyczno-kabaretowy
 • Co? Widowisko
 • Gdzie, kiedy, bilety?
  19.02.2021, 19:00
  Sala widowiskowa CKiS
  20 zł
 • Informacje, kasa biletowa Pn: nieczynna
  Wt: nieczynna
  Śr: nieczynna
  Cz: nieczynna
  Pt: nieczynna
  So, Nd: nieczynna

  W dniu wydarzenia artystycznego KASA czynna godzinę przed wydarzeniem.
  Zakup biletów i karnetów na warsztaty odbywa się przez stronę: ckis.interticket.pl