„Nurkuj w zielone” to pomysł na sześć spotkań w przyrodzie miejskiej.


Po trudnym pandemicznym czasie organizatorzy zachęcają rodziców z dziećmi do spotkania na świeżym powietrzu, w zieleni! Pobyć ze sobą i z drzewami, podglądać i podsłuchiwać skrzydlatych mieszkańców parku, skakać jak żaby z liścia na liść, pełzać po łące jak gąsienice pazia królowej, bratać się z biedronkami (nawet tymi azjatyckimi) i bujać w obłokach albo hamakach – jak kto woli.

Grupa nieformalna „Dzicy Przyrodnicy” ma pełen worek pomysłów na taki wspólny czas w plenerze. Z tych pomysłów zrodził się projekt “Nurkuj w zielone!”. Zanurzycie się z nimi w tczewskie zieloności?

– Kto nurkuje?
Dzieci w wieku ok. 6-10 lat wraz z dorosłym opiekunem. Na każde zajęcia obowiązują zapisy – maks. 15 dzieci (plus opiekunowie).

– Gdzie nurkujemy?
Kilka razy w parku miejskim. Raz nad Wisłą. Raz na Górkach. Przed każdym spotkaniem damy znać, gdzie się spotkamy.

– Jak nurkujemy?
W pełnym akwalungu rekreacyjnym i edukacyjnym – z naszej strony. Tzn. my zapewniamy kilka zabaw i gier o tematyce przyrodniczej, strefę relaksu z hamakami, kocykami i prostymi grami. Wy musicie się ubrać odpowiednio do pogody, zabrać coś do jedzenia i picia oraz przestroić umysły na zielone fale.

– Kiedy nurkujemy?
Pierwsze warsztaty o tematyce ptasiej odbędą się 13 sierpnia o godzinie 10.00 (więcej na naszym fanpagu o tutaj

https://www.facebook.com/Dzicy-Przyrodnicy-108282388220760

). Terminy kolejnych spotkań będziemy podawać z dwutygodniowym wyprzedzeniem, licząc bardzo na to, że żadne lockdowny nie popsują nam szyków! Planujemy spotkania trwające ok. 3h co kilka tygodni.

– Z kim nurkujemy?
Z Asią, Darią i Grzegorzem – grupą nieformalną „Dzicy Przyrodnicy” działającą pod patronatem Ruch Inicjatyw Obywatelskich Tczewa. Łączy nas miłość do przyrody, czystego powietrza, rowerów i aktywności w przestrzeniach miejskich.

– Kto za to płaci?
Zajęcia są darmowe. Nasz projekt został dofinansowany kwotą 4620 zł z w ramach programu „Działaj Lokalnie”, który realizuje Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności za pośrednictwem Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacja Pokolenia ze środków Gminy Miejskiej Tczew i Banku Spółdzielczego w Tczewie.

Joanna Sadowska, Grzegorz Pawlikowski, Daria Kalvinkovskaya