Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tczewa

Jak wybrać łóżko tapicerowane?

Sypialnia to niezwykle ważne miejsce w każdym domu. To tam rozpoczynamy każdy dzień po nocnym odpoczynku, szykujemy się do kolejnych wyzwań i odpoczywamy po pracy. Bardzo duży wpływ na wystrój i wygląd sypialni ma wybór łóżka. Chcąc, aby zyskała ona nietuzinkowy, przyjemny i przytulny wygląd, warto wybrać łóżko tapicerowane. Na co zwrócić uwagę, wybierając łóżko z obiciem?

Wielkość łóżka

Kluczowe w wyborze łóżka jest dobre dopasowanie jego rozmiaru do wielkości pomieszczenia. W dużej, przestronnej sypialni można pozwolić sobie na wielkie łoże. Jednak w mniejszych pomieszczeniach lepiej ustawić niewielkie łóżko, zwracając uwagę na każdy centymetr, pamiętając o tym, że domownicy muszą mieć możliwość swobodnego przechodzenia oraz że w sypialni zapewne pojawią się też inne meble. Producenci zazwyczaj podają dwa wymiar: wewnętrzny, który oznacza powierzchnię spania (wielkość materaca) oraz zewnętrzny, czyli faktyczny rozmiar mebla.

Wysokość wezgłowia

Zagłówek w łóżku tapicerowanym sprawia, że wygląda ono niesamowicie stylowo i pięknie. Dodatkowo zwiększa komfort, dając możliwość wygodnego oparcia się. Warto zwrócić uwagę na wysokość wezgłowia, zwłaszcza jeśli sypialnia znajduje się na poddaszu w miejscu, gdzie sufit jest niższy. Zagłówek nie powinien być również zbyt wysoki, gdy mebel będzie stał pod oknem, aby nie ograniczał on dopływu światła. Jeśli nie ma żadnych ograniczeń, to warto wybrać model z wyższym wezgłowiem, który pozwoli wygodnie się oprzeć np. podczas czytania książki.

Z pojemnikiem, czy bez?

Łóżka z pojemnikiem są przede wszystkim dużo bardziej praktyczne. Dają możliwość wygodnego przechowania nawet znacznej ilości rzeczy. To dobre miejsce do schowania walizek, sprzętu zimowego, czy sezonowych akcesoriów sportowych. Wybierając, łóżko z pojemnikiem, warto zwrócić uwagę, jak się je otwiera, aby nic nie ograniczało dostępu do schowanych rzeczy. Przykładowo wysuwane szuflady mogą być bezużyteczne, jeśli zablokuje je szafa lub ściana.

Wygląd

Ogromną zaletą łóżek tapicerowanych jest bogaty wybór wzorów i kolorów. Właściwie jedyne co nas ogranicza to wyobraźnia i upodobania. Na szczególną uwagę zasługują łóżka pikowane, wyglądające niesamowicie szykownie i elegancko. Tak duża różnorodność umożliwia dobre dopasowanie łóżka do wybranego stylu, w którym urządzona jest sypialnia. Tapicerowane łóżko pasuje do stylu glamour, loftowego, nowoczesnego i klasycznego, a odpowiedni charakter można osiągnąć właśnie poprzez wyboru odpowiedniej tkaniny.