Viki Gabor i Michał Szpak to gwiazdy tegorocznego Festynu Samorządowo-Komunalnego. Impreza odbędzie się w sobotę 27 maja na Bulwarze Nadwiślańskim, początek godz. 16.00.

W programie mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych, w tym: pokaz warsztatów artystycznych CKiS, animacja ruchowe i taneczne dla dzieci, dmuchańce, kolorowe warkoczyki, brokatowe tatuaże, tory przeszkód dla maluchów, konkurencje sportowe, warsztaty plastyczne, fotobudka, puzzle wielkoformatowe, konkurs niespodzianek z atrakcyjnymi nagrodami, darmowy popcorn, wata cukrowa, kawa, herbata, stoiska jednostek i firm komunalnych, punkty gastronomiczne, foodtrucki.

Będzie możliwość dołączenia do bazy dawców szpiku DKMS.

Koncerty na dużej scenie:

– 20.00 – Viki Gabor

– 21.30 – Michał Szpak

Organizatorami wydarzenia jest Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki wraz z jednostkami i spółkami komunalnymi (Fabryka Sztuk, Miejska Biblioteka Publiczna, Centrum Kultury i Sztuki, Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji, Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Zakład Wodociągów i Kanalizacji, Zakład Usług Komunalnych, Zakład Utylizacji Odpadów Stałych, Straż Miejska). Do współpracy włączył się także CKZ Nauka, OHP, Clean-Bud, PUM, WestRock.