28 września o godz. 13:00 odbędzie się koncert „Jak skała na morzu! O Polskości Pomorza” w sali widowiskowej CKiS. BILETY: Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odbioru w Kasie CKIS od 20 września.

Grupy zorganizowane – rezerwacje i informacje – Dorota Maciejewska – tel. 534 989 340. Projekt skierowany jest dla młodzieży z klas VII-VIII i ponadpodstawowych oraz osób indywidualnych.

„Jak skała na morzu! O Polskości Pomorza” to koncert – muzyczna opowieść o walce, umiłowaniu wolności i miłości do ojczyzny pokoleń ludzi mieszkających nad Bałtykiem. Usłyszymy teksty piosenek, które odnoszą się do kolejnych wydarzeń historycznych od lat pradawnych przez trudne lata tworzenia i utrzymania polskości, opór i walkę lat okupacji – okupioną cierpieniem  wielu pomorskich rodzin, przez utworzenie  Solidarności i powrót wolnej i demokratycznej Polski. Uważni słuchacze znajdą też wątek jazzowy czyli początki jazzu w pomorskich klubach.

Dlaczego warto zabrać młodzież na koncert 28 września 2023 r.?

Poszukiwanie  dialogu z młodym pokoleniem  to jedno z zadań, które postawili sobie twórcy i organizatorzy koncertu „Jak skała na morzu! O Polskości Pomorza”. Historia, którą młodzież zna z kart podręczników zostanie  opowiedziana dźwiękami melodii i tekstami piosenek nawiązujących do najważniejszych wydarzeń na Polskim Pomorzu. Bogata ścieżka instrumentalna, rytmiczne refreny wspomagają refleksję i zadumę nad tematami ze  skomplikowanej historii Polski.  Jednocześnie tak odmienna forma może stanowić  znakomity punkt wyjścia dla wielu porywających młodzież dyskusji podczas lekcji historii. Jest też żywym przykładem tak potrzebnych  w toku edukacji wartościowych odnośników do tekstów kultury.

Wystąpią: Darek Malejonek, Marika, Kasia Malejonek, Mona, Basia Pospieszalska, Jerzy Mazzoll, Tomasz Mackiewicz, Tomasz Drozdek T.Etno, Kacper Popek, Michał Szturomski.

Organizatorzy przygotowali dla każdego uczestnika bogato ilustrowany album.

CKiS