31 maja jest ostatnim dniem na zgłoszenie kandydatur do tytułu „Ambasador Kociewia” i wyróżnienia „Perełka Kociewia”. Laury te wręczone zostaną 25 sierpnia 2019 roku na 2. Walnych Plachandrach Kociewskich podczas Jarmarku Kociewskiego w Wirtach w gminie Zblewo.

16 maja 2019 roku Stowarzyszenie "Wesoła Stonoga", które działa w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Pelplinie, przygotowało zabawę taneczną pn. "Wesoła Stonoga tańczy i śpiewa". Imprezę zorganizowaną w ramach XI Dni Godności Osób Niepełnosprawnych przygotowano w gościnnych progach Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie.

29.05.2019, 17:00 Centrum Kultury i Sztuki serdecznie zaprasza na zakończenie warsztatów teatralnych grupy młodzieżowej początkującej i spektakl „Uwięziona” na podstawie fragmentów „Ciało moje” Marka Pruchniewskiego. ...więcej »

25.05.2019, 20:00 Centrum Kultury i Sztuki serdecznie zaprasza na koncert zespołu Cochise. ...więcej »

25.05.2019, 15:00 W tym roku Chór Dziecięco-Młodzieżowy PASSIONATKA, działający w Centrum Kultury i Sztuki, obchodzi Jubileusz 5-lecia działalności. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na Koncert Jubileuszowy, który będzie okazją do wspólnego świętowania tego wydarzenia. ...więcej »

24.05.2019, 17:30 „To jest chore” to najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów. Jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych i tego, z czym spotykamy się na co dzień. ...więcej »

15 maja Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Pelplinie rozpoczął XI Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Tegorocznym obchodom przyświecają słowa Anny Dymnej: "A osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce, żeby go normalnie traktować".

Organizatorem Rowerowego Rajdu Gwiaździstego jest Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE, przy dofinansowaniu zadania ze środków Powiatu Tczewskiego. 26 maja rajd wyruszy z Opalenia, przejedzie przez wszystkie gminy powiatu i zakończy się w Tczewie.

Już w najbliższą sobotę, 18 maja, odbędzie się Gniewska Noc Muzeów. Spotkanie autorskie z Krzysztofem Czerwińskim, wystawa pn."Wspomnienia z PRL-u" wieczorne obserwacje nieba i I Mistrzostwa Gniewu w Grę w kapsle to tylko niektóre z atrakcji.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Pelplin oraz gości na tegoroczne święto miasta, Dni Pelplina 2019 i uczczenie 20. rocznicy wizyty papieża Jana Pawła II w duchowej stolicy Kociewia.

5 czerwca w godzinach od 10.00 do 17.00 w Tczewie przy markecie Kaufland, ul. Kwiatowa 17 odbędą się bezpłatne badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ.

9 maja 2019 r. w Zespole Placówek Specjalnych w Tczewie odbyło się uroczyste i oficjalne otwarcie Zielonej Strefy Relaksu – miejsca bezpiecznego i kojącego wypoczynku, zabaw i rehabilitacji dla podopiecznych Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego.

12.05.2019, 17:00 W ramach cyklicznego koncertu wiosennego Chór Męski „Echo” serdecznie zaprasza na koncert „Echo zaprasza do Tczewa w Roku Moniuszkowskim". ...więcej »

Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie są organizatorami akcji „Biegojazda po Sensoryczny Ogród Marzeń”. Celem inicjatywy jest stworzenie SENSORYCZNEGO OGRODU MARZEŃ dla wychowanków Przedszkola Specjalnego Nr 3 w Tczewie.

Dzisiaj, tj. 10 maja 2019 roku, w Starostwie Powiatowym w Tczewie odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami dotyczące rozwoju gospodarczego Powiatu Tczewskiego.

Dzisiaj, tj. 10 maja 2019 roku, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tczewie została podpisana umowa na zbycie elementów rozbiórkowych Mostu Tczewskiego.

18.05.2019, 19:00 Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie zaprasza na Festiwal GITAROWY SHOT 2019. ...więcej »

12.05.2019, 17:00 W ramach cyklicznego koncertu wiosennego Chór Męski „Echo” serdecznie zaprasza na koncert „Echo zaprasza do Tczewa w Roku Moniuszkowskim”. ...więcej »

17.05.2019, 21:30 Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie zaprasza na Festiwal GITAROWY SHOT 2019. ...więcej »