4 czerwca - Święto Wolności i Solidarności
Trzydzieści lat temu, 4 czerwca 1989 roku odbyły się w Polsce pierwsze częściowo wolne wybory. Zwyciężyła demokracja i narodziło się społeczeństwo obywatelskie – świadome, aktywne i solidarne. Chcemy świętować ten czas razem. Zapraszamy do włączenia się w obchody Święta Wolności i Solidarności.

Pamiątkowe zdjęcie na 30. rocznicę pierwszych wolnych wyborów

Starosta Tczewski - Mirosław Augustyn serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców we wtorek, 4 czerwca od godziny 10.00 do 14.00 na plac znajdujący się przed Dworcem PKP w Tczewie do wykonania pamiątkowego zdjęcia w specjalnie przygotowanej na ten dzień „fotobudce”. Każda fotografia zostanie oznaczona logotypem obchodów Święta Wolności i Solidarności oraz będzie udostępniona i możliwa do pobrania na oficjalnym profilu społecznościowym Powiatu Tczewskiego – www.fb.com/PowiatTczewski .

Dla każdego, kto zdecyduje się zrobić pamiątkowe zdjęcie z okazji obchodów przewidziany jest słodki poczęstunek, przygotowany przez młodzież i pedagogów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie.

„Dwunasta w samo południe”

Tymi słowami zachęcano do pójścia na pierwsze wolne wybory parlamentarne w 1989 r.
W tym roku 4 czerwca o godz. 12.00 w całym kraju rozbrzmiewał będzie hymn Polski. Powiat Tczewski również włączy się do tej akcji. Zapraszamy wszystkich mieszkańców na plac Generała Józefa Hallera w Tczewie do wspólnego odśpiewania hymnu. Zbiórka wszystkich chętnych o godzinie 11.30. We wspólnym śpiewaniu wspomoże nas Chór Męski „ECHO” oraz młodzież ze szkół ponadpodstawowych.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!