Czym wyróżnia się trwały tunel ogrodowy?Chcesz, aby tunel ogrodowy był trwały i pomagał w efektywnej uprawie warzyw lub owoców? Następnie należy zwrócić uwagę na niektóre z najważniejszych cech tego produktu. W ten sposób można się przekonać, jak trwałe, lekkie i jednocześnie atrakcyjne mogą być tunele foliowe.

5 najistotniejszych cech tuneli foliowych

Stabilna i wytrzymała konstrukcja

Należy pamiętać, że najbardziej wytrzymałe tunele foliowe charakteryzują się solidną konstrukcją. Choć jeszcze kilka lat temu modele metalowe były powszechne, powoli odchodzą w przeszłość. Obecnie bardzo popularne są wersje z PVC, które charakteryzują się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne. Materiał ten jest również odporny na wahania temperatury, wilgoć i działanie światła. Oznacza to, że nie trzeba demontować konstrukcji na okres jesienno-zimowy.

Należy pamiętać, że konstrukcja z PVC jest dość lekka, więc tunel można łatwo przenieść na inne łóżko.

Wysokość w zależności od roślin

Należy zauważyć, że tunele foliowe są dostępne w dwóch wersjach: niskiej i wysokiej. Ułatwia to dostosowanie ich funkcji do pożądanych roślin i ich stadium rozwoju. Ponadto model ten można dostosować do swojego budżetu. Najbardziej popularne są wysokie tunele, ponieważ można w nich swobodnie poruszać się między grządkami. Jednocześnie produkty te są droższe, co może stanowić przeszkodę dla początkujących ogrodników.

Atrakcyjne wzornictwo

Jeśli chcesz umieścić tunel foliowy w swoim ogrodzie, powinien on wyglądać atrakcyjnie. W ten sposób uzyskuje się bardzo atrakcyjny i praktyczny dodatek. Należy również pamiętać, że tunele te są zwykle dostępne w dwóch opcjach kolorystycznych. Chociaż ma to na celu przede wszystkim użyteczność, można również kierować się względami estetycznymi. Wystarczy wybrać produkt w kolorze białym lub zielonym, aby z łatwością dopasować go do mebli ogrodowych, elewacji lub po prostu stylu domu.

Wygodny dostęp

Najbardziej funkcjonalne tunele foliowe powinny mieć wygodne wejście - pamiętaj, że są one dostępne tylko w wysokich modelach. Za pomocą tych wejść można kontrolować wzrost roślin, podlewać je lub nawozić. Można również wpuścić więcej świeżego powietrza, co jest bardzo ważne, jeśli uprawia się warzywa lub owoce wrażliwe na oparzenia.

Niektóre tunele mają nie tylko otwory, przez które można wejść do środka, ale także okna ze specjalnymi moskitierami. Obniżają one nieco temperaturę wewnątrz pomieszczeń. Obecność tych ekranów nie jest jednak konieczna do dobrego wzrostu roślin.

Wielkość dostosowana do działki lub ogrodu

Należy pamiętać, że najważniejszą cechą tunelu foliowego jest jego wielkość. Dostępnych jest wiele różnych modeli. Niektóre z nich są małe, podczas gdy inne mogą pokryć wiele łóżek. Upewnij się więc, że kupujesz produkt odpowiedni do przestrzeni, jaką dysponujesz, zwłaszcza jeśli chcesz zainstalować tunel w ogrodzie lub warzywniku.