UM Tczew: Bezemisyjna mobilność rośnie w siłę e-hulajnogi

2 min czytania

Od ponad miesiąca na ulicach Tczewa można spotkać nowy środek transportu, neutralne klimatycznie e-hulajnogi TIER. Wygodna i bezemisyjna mobilność zdecydowanie przypadła do gustu naszym mieszkańcom w pierwszym miesiącu skorzystali z pojazdów aż 22 190 razy. Aktualnie operator udostępnia już nie 100, a 150 pojazdów.

**Codzienny środek transportu
**

Jedną z najważniejszych motywacji, którą kierują się użytkownicy e-hulajnóg jest szybkie dotarcie do wybranej lokalizacji. E-hulajnogi wykorzystywane są do załatwienia najważniejszych sprawunków” oraz jako środek transportu do pracy. Są też doskonałym środkiem transportu w celach rekreacyjnych. Użytkownicy cenią TIER za wygodę z korzystania, a także dużą dostępność i elastyczność parkowania pojazdu.

Prawidłowe parkowanie e-hulajnogi

Poruszając się e-hulajnogą i parkując ją, należy przestrzegać lokalnych przepisów oraz szanować innych uczestników ruchu. TIER nieustannie podkreśla, że na e-hulajnodze można jeździć wyłącznie w pojedynkę oraz stanowczo zabrania przejazdów po spożyciu alkoholu. Co istotne, zaparkowany pojazd nie powinien blokować przejścia lub przejazdu, a zakazy parkowania oznaczone odpowiednim znakiem drogowym obowiązują również kierowców hulajnóg.

O porządek w przestrzeni miejskiej dba zespół operacyjny TIER. Można również samodzielnego zgłosić niepoprawnie pozostawioną hulajnogę w aplikacji lub za pośrednictwem infolinii operatora: +48 22 627 93 66

Jak zacząć jeździć?

Aby spróbować jazdy e-hulajnogą TIER, pobierz aplikację, zarejestruj się i przypisz swoją metodę płatności. Następnie znajdź e-hulajnogę na mapie lub na ulicy i odblokuj ją skanując umieszczony na niej kod QR za pomocą aplikacji.
Aby zakończyć jazdę, znajdź bezpieczne miejsce do zaparkowania, opuść podpórkę, otwórz aplikację i dotknij przycisk Zakończ przejazd”. Minuta jazdy e-hulajnogą TIER kosztuje 65 groszy, natomiast opłata za odblokowanie hulajnogi wynosi 3,00 zł.

Urząd Miejski w Tczewie,

wrotatczewa.pl/bezemisyjna-mobilnosc-rosnie-w-sile-e-hulajnogi/

Autor: krystian