Mały Festiwal Ty i Ja_CKiS Tczew.JPG

Mały Festiwal Ty i Ja to projekcje filmów z Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Festiwal koszaliński obchodzi w tym roku swoje 20 lecie, jego wersję objazdową będziemy gościć w naszym mieście po raz trzeci.

W ramach projekcji pokazane zostaną filmy poruszające tematykę, problemy oraz życie osób z niepełnosprawnościami. Mały Festiwal to inicjatywa mająca na celu integrację osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną.

Serdecznie zapraszamy!

 

Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszą informację dotyczącą ilości osób biorących udział w Festiwalu.

 

Program – wkrótce.

 

Dostępność architektoniczna budynku Centrum Kultury i Sztuki:

 • Dla osób poruszających się na wózkach, po lewej stronie budynku znajduje się pochylnia o optymalnym kącie nachylenia. 
 • Przed wejściem głównym jest stopień o wysokość 10 cm. Drzwi wejściowe o szerokości 100cm, są duże i otwierane ręcznie. Za drzwiami wejściowymi są drzwi rozsuwane automatycznie (bez oznaczeń na szybach). Za rozsuwanymi drzwiami po prawej stronie znajduje się tablica informacyjna z rozkładem pomieszczeń w budynku.  Na parter prowadzą schody - 8 stopni, po obu stronach schodów są poręcze znajdujące się na wysokości  110cm.
 • Wewnątrz budynku zapewniono ciągi komunikacyjne o odpowiedniej szerokości dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Wszystkie drzwi dwuskrzydłowe, po odryglowaniu mają szerokość większą niż minimalna 90 cm. Podłogi korytarzy wykonane są z terakoty.
 • W budynku znajduje się winda, którą można dojechać na wszystkie kondygnacje. Drzwi do windy mają szerokość w świetle 90 cm. W środku jest konsola z numerami pięter oraz dzwonkiem przywoławczym z napisami w alfabecie Braille’a. 
 • Na poziomie -1 znajdują się toalety i umywalki dostępne na osób niepełnosprawnych (męska i damska), 
 • Sala widowiskowa znajduje się na parterze, na wprost wejścia głównego. Do sali  widowiskowej prowadzą dwuskrzydłowe drzwi o szerokości 200cm, brak progu. Na podłodze jest wykładzina. Pierwsze cztery rzędy są umiejscowione na podłodze na płasko, w pierwszym rzędzie są przewidziane 4 miejsca dla osób na wózkach inwalidzkich i ich opiekunów. Od piątego rzędu fotele umiejscowione amfiteatralnie i prowadzą do nich schody. Każdy stopień jest podświetlony, wyłożony wykładziną i zakończony metalowym okuciem. Przy schodach jest poręcz.
 • Hol główny jest przestronny i dostosowany do poruszania się na wózku. W holu znajduje się kącik z kanapą, fotelami, stolikiem i telewizorem, w którym nadawana jest informacja wizualna o ofercie CKiS.
 • W bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Kultury i Sztuki znajdują się miejsca dla osób z niepełnosprawnościami: na ulicy Łaziennej - 1miejsce parkingowe odległość 151 m i wzdłuż ulicy Wyszyńskiego – 2 miejsca parkingowe w odległości 109 m.
 • Do budynku Centrum Kultury i Sztuki i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

 

Co, gdzie, kiedy?

 • Mały Festiwal Ty i Ja odbywający się w ramach 20. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja
 • Co? Przegląd filmowy
 • Gdzie, kiedy, bilety?
  07.09.2023, 10:00
  Sala widowiskowa CKiS
  Wstęp wolny.
  Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszą informację dotyczącą ilości osób biorących udział w Festiwalu.
  Dodaj do kalendarza Google
 • Informacje, kasa biletowa Pn: NIECZYNNA
  Wt: 12:00 - 18:00
  Śr: 10:00 - 15:00
  Cz: 12:00 - 18:00
  Pt: 10:00 - 15:00
  So, Nd: 1 godzina przed wydarzeniem artystycznym

  Zakup biletów odbywa się przez stronę: ckis.interticket.pl