Myjki do okien – jak używać tego urządzenia?

Okna to jeden z najbardziej reprezentacyjnych elementów w każdym domu, a ponadto zapewniają one domownikom dostęp do światła naturalnego. Jednakże ich mycie często bywa bardzo czasochłonne, nie wiążąc się z zadowalającym efektem. Jak rozwiązać ten problem? Skorzystaj z myjek do okien, które zostały skonstruowane z myślą o zaoszczędzeniu czasu przy jednocześnie osiągniętym doskonałym efekcie czystości. 

Myjki do okien – zasada działania 

Zastanawiasz się, jak działają myjki do okien? Urządzenia te wyposażone są w odpowiedni zbiornik, do którego zasysana jest brudna woda. W momencie kiedy zostanie on w pełni napełniony, można go intuicyjnie opróżnić w wygodny i higieniczny sposób bez jakiegokolwiek kontaktu szyb z zebranym brudem, tak jak często ma to miejsce w przypadku czyszczenia z pomocą tradycyjnej ściereczki.

Do umycia szyb wystarczy skorzystanie ze spryskiwacza, w którym znajduje się woda z dodatkowym detergentem, a następnie szybkie, pionowe pociągnięcia z pomocą myjki do okien. Warto już na początku spryskać całą szybę, aby jednocześnie usunąć wszelkie zabrudzenia, a także skorzystać z dedykowanych ściereczek z mikrofibry. Warto wybierając to urządzenie zdecydować się na pełny zestaw, który oferuje wszelkie niezbędne akcesoria, a także wysokiej jakości myjkę, taką jak na przykład myjka do okien WV 6 Premium Home Line.  Pomimo tego, że mycie okien może wydawać się prostym, nieskomplikowanym procesem, warto dowiedzieć się jak osiągnąć doskonały efekt. 

Myjki do okien a zacieki 

Wielu producentów deklaruje, że wykorzystując urządzenie, jakim jest myjka do okien na zawsze pozbędziemy się nieestetycznych smug. Jednakże co zrobić w przypadku, gdy pomimo jej użycia zacieki na szybach są widoczne? To dość proste urządzenie, niewykorzystujące zaawansowanych rozwiązań technicznych, nie zawsze wykona doskonale swoją pracę i pozwoli tym samym cieszyć się czystymi oknami bez względu na czynniki zewnętrzne.

Jedną z ważnych zasad jest to, że nie powinno używać się jej w momencie, kiedy na zewnątrz panują minusowe temperatury, ponieważ mogą one przyczynić się do szybkiego przymarzania wody z detergentem lub nawet w skrajnych przypadkach do zniszczenia szyby. Ponadto myjki do okien, szczególnie z dużymi końcówkami, doskonale sprawdzą się na dużych oknach, jednak mogą pozostawiać zacieki na brzegach i w trudno dostępnych miejscach. Warto wówczas dodatkowo przetrzeć je ściereczką z mikrofibry, aby wyeliminować ten problem. 

Podsumowanie – na co jeszcze warto zwrócić uwagę? 

Podstawowym zadaniem myjki jest ściąganie nadmiaru brudnej wody, z tego powodu cały proces mycia należy rozpocząć od spryskania powierzchni szyby wodą z detergentem, a następnie wymycia jej ścierką z mikrofibry. W następnym kroku nadmiar powinien zostać ściągnięty za pomocą długich ruchów z góry na dół bez zatrzymywania się w połowie, aby na szybie nie zostały nieestetyczne ślady.

To gumowa, dopasowana ściągaczka w myjce jest odpowiedzialna za usunięcie brudu oraz nadmiaru wilgoci, a jej przemyślana konstrukcja sprawia, że brudne zacieki nie spływają na ramę okna czy parapet. Z tego powodu nie musimy martwić się o to, że ślady zostaną także na nich, czy nawet na ścianach, jak to zdarza się podczas tradycyjnego mycia okien. Miejsca blisko futryn czy skosy warto dodatkowo przetrzeć ściereczką z mikrofibry, chyba że dana myjka wyposażona jest w coraz częściej pojawiającą się funkcję regulacji odległości czyszczenia.