Jakie filmy i programy telewizyjne kręcono w Tczewie?

Tczew niejednokrotnie można było podziwiać na ekranach naszych telewizorów. Warto więc wiedzieć, w jakich dokładnie produkcjach i programach występowało to pomorskie miasto. Czytaj dalej, a dowiesz się więcej!

Program telewizyjny Ostre cięcie

Zanim przejdziemy do filmów czy seriali, które kręcone były w Tczewie, warto wspomnieć o tym, że w naszym mieście gościła również ekipa popularnego programu Ostre cięcie, wraz z gwiazdą innego show TVN-u Mateuszem Magą. Jeśli nie zdążyłeś zobaczyć tego ciekawego odcinka w telewizji, to nic straconego. Ostre cięcie, jak i inne programy online, zobaczyć możesz w serwisie player.pl, dzięki czemu zawsze możesz wracać do ulubionych odcinków.

Serial Polskie drogi

W 1976 roku Tczew stał się jednym z planów filmowych dla popularnego serialu Polskie drogi, opowiadającego o losach Polaków w czasie II wojny światowej. Na taśmie filmowej zostały uwiecznione zabytkowe kamienice przy ulicy Krótkiej oraz budynek dzisiejszego Urzędu Miasta. Można więc powiedzieć, że Tczew na stałe wpisał się w kulturę filmową naszego kraju, a serial Polskie drogi do dziś pozostaje jednym z ważniejszych dzieł w historii polskiej kinematografii.

Program online Kuchenne rewolucje

Nie tylko ekipa Ostrego cięcia gościła w Tczewie. W 2019 roku miasto odwiedziła Magda Gessler wraz ze swoimi Kuchennymi rewolucjami. Pierogarnia po metamorfozie przyjęła nazwę Kociewskie Jadło. W menu znalazły się dania kuchni lokalnej, jak śledź po kociewsku, specjalnie przygotowany przez panie z miejscowych Kół Gospodyń Wiejskich. Warto zaznaczyć, że odcinek z tczewską restauracją można zobaczyć w internecie, bowiem Kuchenne rewolucje to popularny program online.

Film Futro z misia

Tczew ponownie znalazł się na kinematograficznej mapie Polski, tym razem w 2019 roku, jako jedna z lokalizacji dla filmu Futro z misia. Ekipa filmowa wykorzystała architekturę i różnorodność miasta, przekształcając Urząd Miasta w Komendę Policji na potrzeby tej komediowej produkcji. Nie tylko urzędowe wnętrza, ale również tętniący życiem Dworzec Kolejowy, zostały uwiecznione na ekranie. Sceny były kręcone również na malowniczym Starym Mieście oraz na zabytkowym Moście Tczewskim. Można więc powiedzieć, że dzięki temu Tczew nie tylko zyskał na rozpoznawalności, ale również wzbogacił swoją filmową historię, stając się częścią opowieści prezentowanej w Futrze z misia.

Czarodziej z Harlemu w Tczewie

Omawiając produkcje, w których pojawiał się Tczew, warto również wspomnieć o filmie Czarodziej z Harlemu, który powstał w 1988 roku. Warto jednak zaznaczyć pewną ciekawostkę, którą zauważy każdy uważny widz, a już na pewno mieszkaniec naszego miasta. Otóż prezentowany dworzec kolejowy nie jest tczewską stacją. Zdjęcia do tej sceny kręcono w innej miejscowości, na zupełnie innym dworcu. Jedynym elementem wskazującym na Tczew jest tablica z nazwą miasta, która pojawia się w kadrze. Mimo tej filmowej nieścisłości Tczew widoczny jest na ekranach.

Jak widać, Tczew niejednokrotnie występował na ekranach naszych telewizorów, zarówno w filmach, serialach, jak i programach telewizyjnych. Warto powrócić do tych produkcji i chociażby korzystając z możliwości oglądania programów online, podziwiać miasto na ekranie.