Policjanci zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom w jeden dzień
Policjanci z Tczewa pokazali, że nieustannie dbają o bezpieczeństwo na drogach, zatrzymując w ciągu jednego dnia prawo jazdy trzem nieodpowiedzialnym kierowcom.
  1. 28-latek jechał 167 km/h w obszarze zabudowanym i używał telefonu.
  2. 40-letni kierowca przekroczył prędkość o 66 km/h.
  3. 22-latek stracił prawo jazdy za przekroczenie limitu punktów karnych.
  4. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.

Słoneczna pogoda i dłuższe dni często sprawiają, że kierowcy stają się mniej ostrożni i przekraczają dozwoloną prędkość. Tczewscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, każdego dnia kontrolują drogi, by wyeliminować niebezpieczne zachowania. Podczas jednej z takich kontroli, zatrzymali prawo jazdy trzem osobom.

Wśród zatrzymanych znalazł się 28-letni mężczyzna, który jechał z prędkością 167 km/h w obszarze zabudowanym. Dodatkowo, podczas jazdy używał telefonu komórkowego. Funkcjonariusze nie tylko zatrzymali mu prawo jazdy, ale również nałożyli dwa mandaty karne o łącznej wysokości 3 tysięcy złotych.

Kolejnym zatrzymanym był 40-letni kierowca, który przekroczył dozwoloną prędkość o 66 km/h. Jego nieodpowiedzialne zachowanie także skończyło się zatrzymaniem prawa jazdy.

Ostatnim z zatrzymanych był 22-latek, który stracił prawo jazdy za przekroczenie limitu punktów karnych. Podczas kontroli okazało się, że młody mężczyzna już wcześniej zdobył zbyt wiele punktów za różne wykroczenia drogowe, co skutkowało odebraniem mu uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjanci z Tczewa apelują do wszystkich kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze, zmniejszenie prędkości i większą ostrożność. Bezpieczeństwo na drogach zależy od odpowiedzialności każdego z nas. Pamiętajmy, że nieprzestrzeganie przepisów może mieć tragiczne konsekwencje nie tylko dla nas, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.


Źródło: KPP w Tczewie