Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tczewa

Nowoczesne funkcje w okapach kuchennych

Okapy kuchenne to gama produktów, które mogą być indywidualnie dopasowane do kuchni oraz potrzeb użytkownika. Producenci prezentują modele podstawowe, dostępne w atrakcyjnych cenach, ale również te bardziej zaawansowane, które mogą zaskoczyć praktycznymi rozwiązaniami. Jakie funkcje są stosowane w nowoczesnych okapach kuchennych?

Do kategorii okapów kuchennych zalicza się szeroka gama modeli, na przykład okap ścienny – kominowy albo pochłaniacz, sufitowy albo wiszący okap wyspowy przeznaczony do montażu nad wyspą albo półwyspem w kuchni, a nawet okap blatowy. Takie AGD mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje, aby korzystanie z nich było prostsze, wygodniejsze. Wprawdzie trzeba wtedy zapłacić za nie nieco więcej, ale często warto.

Dodatkowe funkcje nowoczesnych okapów do kuchni

Poza podstawowym zadaniem, czyli odprowadzaniem albo filtrowaniem zanieczyszczeń okap kuchenny może być również wyposażony w takie funkcje, które poszerzają jego możliwości.

Nowoczesne okapy oferują różne udogodnienia dla użytkownika, na przykład wyposażone są w lampki, timery, piloty bezprzewodowe czy w sensory zanieczyszczeń, które automatycznie uruchamiają i dostosowują prędkość okapu do stopnia zanieczyszczenia powietrza. Czy warto zdecydować się na takie dodatki?

Lampka w okapie kuchennym

To bardzo praktyczna funkcja, z którą można oświetlić miejsce przygotowywania posiłków. W nowoczesnych okapach najczęściej stosowane są lampki LED – są energooszczędne i wyróżniają się przedłużoną żywotnością.

Timer w okapie kuchennym

Timer to zegar odliczający czas. W przypadku okapów jest on stosowany do wyłączenia urządzenia po określonym czasie. Gdy zatem chcemy usunąć z pomieszczenia nieprzyjemne zapachy, możemy pozostawić w kuchni pracujący okap z włączonym timerem, który przykładowo po 5 minutach wyłączy się sam.

Pilot do okapu kuchennego

Okap kuchenny może być sterowany za pomocą przycisków lub panelu dotykowego, ale nowoczesne modele wyposażane są także w piloty bezprzewodowe. To praktyczne rozwiązanie, aby sterować okapem na odległość.

Sensor zanieczyszczeń w okapie kuchennym

Nowoczesne okapy mają również sensory zanieczyszczeń. To specjalne czujniki, które uruchamiają okap wtedy, gdy wykryją one zanieczyszczenia w kuchni. Mogą także regulować intensywnością pracy okapu, gdy poziom par będzie podwyższony. Dzięki temu nie trzeba sterować okapem samodzielnie – będzie on samodzielnie dbać o czystość powietrza w kuchni.