Czy Holandia wciąż są popularnym kierunkiem emigracji Polaków? Okazuje się, że tak. Szacuje się, że w tym Państwie mieszka i pracuje na co dzień 250 tysięcy naszych rodaków. Państwo to charakteryzuje się dobrymi wynagrodzeniami za pracę, a także polityką socjalną. Polacy podejmują się zajęcia w takich branżach jak: budowlanka, gastronomia, produkcja, ogrodnictwo i rolnictwo. Osiedlają się głównie w Hadze, Amsterdamie i Rotterdamie. Holandia to również piękny kraj, który jest przyjazny dla innych narodów. Praca za granicą zobowiązuje podatników do corocznych rozliczeń z urzędem skarbowym. Jak to wygląda w Kraju Niderlandów?
Zwrot podatku z Holandii. Dodatkowe kilkaset euro do domowego budżetu
Pracodawca ma obowiązek odprowadzać za swojego pracownika składki na poczet podatku dochodowego. Jeśli będą one wyższe, niż prognozował wcześniej urząd skarbowy, podatnikowi należy się zwrot podatku z Holandii. Jego wysokość zależy od osiąganych dochodów i długości zatrudnienia. Rozliczenie zeznania podatkowego jest obowiązkowe dla każdego pracownika, który był zatrudniony legalnie. System podatkowy w Holandii jest tak skonstruowany, że na spóźnialskich czeka solidna kara finansowa za brak wypełnienia formalności. Wejdź na https://holandia.org/zwrot-podatku-z-holandii/ i uzyskaj swój zwrot nawet w 3 miesiące.
Uniknij podwójnego opodatkowania w Polsce. Rozlicz się z polskim fiskusem
W naszym kraju rozliczenie dochodów z innych państw jest obowiązkowe. Wynika to z zapisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Ma to na celu uniknięcie podwójnego opodatkowania. Jak to zrobić? W tym celu należy udać się do polskiego urzędu skarbowego i złożyć roczne zeznanie PIT-36, a także dołączyć do niego załącznik o nazwie PIT/ZG.
Rozliczenie podatku z Holandii to Twoje pieniądze. Wypełnij poprawnie formalności i skorzystaj z pomocy doradców podatkowych, którzy pomogą Ci z deklaracją, a następnie w Twoim imieniu wyślą ją do Belastingdienst.