Dzielnicowi z Tczewa dostarczyli koce i kołdry osobom zagrożonym wychłodzeniem

W czasie nagłych spadków temperatur dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie sprawdzali pustostany, altanki i inne miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bez dachu nad głową. Podczas jednej z kontroli funkcjonariusze sami zorganizowali koce, kołdry i poduszki, które przekazali potrzebującym.
Dzielnicowi wyruszyli w teren, aby dotrzeć do osób narażonych na wychłodzenie. Odwiedzali pustostany, altanki i miejsca, gdzie przebywają osoby w kryzysie bezdomności. Sprawdzali warunki pobytu i rozmawiali z napotkanymi osobami o ich potrzebach.
Funkcjonariusze przekazywali informacje o dostępnych placówkach pomocowych, wskazując miejsca, gdzie można otrzymać posiłek, ogrzać się, przenocować lub porozmawiać z pracownikiem socjalnym. Podczas jednej z interwencji osoby zgłosiły brak podstawowych okryć na mroźne noce. Dzielnicowi natychmiast zorganizowali brakujące rzeczy - kołdrę, koc i poduszkę - i przekazali je bezpośrednio potrzebującym.
Policja podkreśla, że zimowy okres jest szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych. Funkcjonariusze apelują do mieszkańców o reagowanie w sytuacjach zagrożenia i kontaktowanie się z numerem alarmowym, gdy widzą osobę śpiącą w miejscach narażonych na mróz.
na podstawie: Policja Tczew.
Autor: krystian

