Zapraszamy na
Zapraszamy na magiczną podróż do świata ballad i lęków współczesnej młodzieży. "Noc żywych Ballad" to spektakl, który przeniesie widzów do niezwykłego świata Adama Mickiewicza, odkrywając przed nimi jego dzieła w zupełnie nowym, muzycznym świetle. Przygotujcie się na wyjątkowe połączenie tradycji z nowoczesnością, dostarczające mocnych wrażeń i refleksji.
  1. Spektakl "Noc żywych Ballad" odbędzie się 28 lutego w Centrum Kultury i Sztuki, zaplanowano dwa seanse: o 10.00 oraz 11.30.
  2. Ceny biletów ustalono na 25 zł.
  3. Przedstawienie bazuje na "Balladach i romansach" Adama Mickiewicza, przedstawiając je w konwencji horror show i musicalu.
  4. Spektakl porusza temat samotności wśród młodych osób w dzisiejszym zabieganym świecie.
  5. Autorami przedstawienia są: scenariusz i reżyseria – Aleksandra Skorupa, scenografia – Joanna Braun, muzyka – Miłosz Sienkiewicz, choreografia – Karolina Maciejewska.
  6. W obsadzie znaleźli się: Alicja Gierłowska, Anna Rau, Ilona Zaremba, Iwo Bochat, Maciej Gierłowski.
  7. Spektakl trwa 50 minut i skierowany jest głównie do szkół i grup zorganizowanych.

"Noc żywych ballad" to nie tylko kolejne przedstawienie teatralne. To próba zrozumienia współczesnej młodzieży poprzez pryzmat klasyki literatury polskiej. Dzięki odważnej reinterpretacji Mickiewicza, spektakl przenosi widzów w przestrzeń, gdzie granica między realnym światem a światem lęków i fantazji staje się niemal niewidoczna. Współczesne brzmienia muzyczne, połączone z romantyczną estetyką i baśniowo upiorną scenografią, tworzą niepowtarzalny klimat przedstawienia. To nie tylko lekcja literatury, ale także lekcja życia, wskazująca na ważne problemy społeczne, z jakimi mierzy się młodzież.

"Noc żywych ballad" w reżyserii Aleksandry Skorupy, to spektakl, który za pomocą mickiewiczowskich motywów otwiera dialog na temat samotności i alienacji w społeczeństwie. Ponadto, dzięki zaangażowaniu całego zespołu twórców i wykonawców, przedstawienie nie tylko bawi, ale i uczy empatii, zmuszając do refleksji nad własnymi lękami i sposobami ich przezwyciężania. Warto więc zarezerwować bilety i przeżyć tę niezwykłą podróż po labiryncie ludzkich emocji, na którą zaprasza Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” w Słupsku.


Na podst. Urząd Miasta w Tczewie