Dziób w dziób spektakl Ławicy o odwadze i sile bycia sobą w Tczewie
Spektakl „Dziób w dziób” Grupy Teatralnej Ławica to wyjątkowa premiera, która porusza ważne tematy społeczne w niezwykle zabawny i przystępny sposób. Już 16 maja mieszkańcy Tczewa będą mogli zobaczyć historię o odwadze bycia sobą i sile, jaką daje akceptacja w grupie.

Premiera spektaklu familijnego Grupy Teatralnej Ławica w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie

Już niedługo w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbędzie się długo wyczekiwana premiera przedstawienia „Dziób w dziób”. To nowa produkcja Grupy Teatralnej Ławica, która została przygotowana z okazji jubileuszu 50-lecia działalności tej instytucji. Spektakl skierowany jest do dzieci od 7. roku życia, ale z powodzeniem może bawić i uczyć widzów w każdym wieku.

„Dziób w dziób” to opowieść o małym wróblu Przemku, który próbuje znaleźć swoje miejsce wśród miejskich gołębi. Historia pełna jest humoru, dynamicznych dialogów oraz ważnych przesłań dotyczących tolerancji, pokonywania stereotypów i społecznego wykluczenia. Widzowie poznają barwne postaci – od dominujących gołębi po samotnego wróbla, który staje przed wyzwaniem zdobycia ich akceptacji.

Jak można zdobyć bilety na premierę i kto stoi za realizacją spektaklu w Tczewie

Przedstawienie trwa około 70 minut i jest doskonałą propozycją na rodzinne popołudnie pełne śmiechu i refleksji. Bilety grupowe dostępne są w kasie Centrum Kultury i Sztuki. Osoby zainteresowane zakupem mogą kontaktować się z Dorotą Maciejewską pod numerem telefonu 534-989-340.

Za tekst odpowiada Malina Prześluga, a reżyserią, adaptacją oraz muzyką i kostiumami zajął się Bartłomiej Sudak. Scenografię przygotował Michał Topolewski, a wykonanie graficzne powierzone zostało Marii Szachnowskiej. W obsadzie znalazły się znane lokalnym widzom aktorki i aktorzy, którzy wcielają się w role zarówno gołębi, jak i wróbla Przemka.

Premiera spektaklu to nie tylko wydarzenie artystyczne, ale również ważny element obchodów półwiecza działalności CKiS w Tczewie. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły lokalne rozgłośnie radiowe oraz portale informacyjne, co świadczy o dużym zainteresowaniu tą inicjatywą kulturalną.


Źródło: CKiS Tczew