19-latek uciekał motorowerem, potem pieszo; w skrytce znaleziono amfetaminę

1 min czytania
19-latek uciekał motorowerem, potem pieszo; w skrytce znaleziono amfetaminę

Patrol z Komisariatu Policji w Pelplinie podjął pościg za motorowerzystą, który nie zatrzymał się do kontroli. Po upadku na ulicy mężczyzna uciekł pieszo, został zatrzymany po kilkudziesięciu metrach.

Policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie zauważyli motorower, którego kierujący na widok radiowozu nagle przyspieszył i skręcił w boczne uliczki. Funkcjonariusze wydali sygnały do zatrzymania, jednak 19-latek zignorował polecenia i rozpoczął ucieczkę.

W trakcie pościgu motorowerzysta przewrócił się. Po upadku próbował uciekać pieszo. Policjanci ruszyli za nim i zatrzymali go po kilkudziesięciu metrach. Przy sprawdzaniu pojazdu pod siedzeniem znaleziono skrytkę z zawiniątkami zawierającymi amfetaminę.

Tester narkotykowy wskazał obecność amfetaminy w organizmie zatrzymanego. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Został osadzony w policyjnej celi i wczoraj usłyszał dwa zarzuty: niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania narkotyków.

Motorower o wartości 1400 zł został zabezpieczony na poczet przyszłych kar. Policja poinformowała, że jeśli badania krwi potwierdzą wynik testera, zarzuty wobec mężczyzny zostaną uzupełnione.

Pelplińscy policjanci wskazali, że szybka reakcja i sprawne działania patrolu pozwoliły na zatrzymanie osoby, która próbowała uniknąć odpowiedzialności.

na podstawie: Policja Tczew.

Autor: krystian