GG-GN.6821.12.2019.EP Tczew, dnia 27 kwietnia 2020 r.

ZAWIADOMIENIE

Na podstawie art. 36 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 256 z późn. zm.), dalej k.p.a. zawiadamiam, że toczące się postępowanie znak sprawy GG-GN.6821.12.2019.EP, w sprawie ustalenia wysokości odszkodowania z tytułu poniesionych szkód oraz zmniejszenia wartości nieruchomości oznaczonej w ewidencji gruntów, budynków i lokali jako działka nr 11 położonej w obrębie Pieniążkowo gmina Gniew, w wyniku realizacji inwestycji polegającej na założeniu i przeprowadzeniu przewodów służących do przesyłania energii elektrycznej – budowy dwutorowej linii 400 kV relacji Grudziądz – Pelplin – Gdańsk Przyjaźń, nie może zostać zakończone w uprzednio wskazanym terminie.

W związku z art.15zzs. ust.1 ustawy z dnia 31 marca 2020 roku o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (t.j. Dz. U. z 2020r. poz.568 z późn. zm.), organ nie jest w stanie wskazać terminu zakończenia postępowania w w/w sprawie. Powyższe jest podyktowane zapewnieniem czynnego udziału w postępowaniu wszystkim jego stronom, w tym zgłaszania wniosków, wglądu w akta sprawy, uzyskania wyjaśnień. Zgodnie bowiem z treścią art. 15zzs ust.1 pkt.6 w/w ustawy w okresie stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii ogłoszonego z powodu Covid-19 bieg terminów procesowych i sądowych w postępowaniach administracyjnych nie rozpoczyna się, a rozpoczęty ulega zawieszeniu na ten okres.

Obecnie Organ oczekuje na sporządzenie operatu szacunkowego przez uprawnionego Rzeczoznawcę Majątkowego.

POUCZENIE

Wszystkie strony postępowania mają prawo do czynnego udziału w każdym stadium postępowania, a także do wypowiedzenia się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań przed wydaniem decyzji – art. 10 § 1 ustawy k.p.a..

Strona, która nie ma miejsca zamieszkania lub zwykłego pobytu albo siedziby w Rzeczypospolitej Polskiej lub innym państwie członkowskim Unii Europejskiej, jeżeli nie ustanowiła pełnomocnika do prowadzenia sprawy zamieszkałego w Rzeczypospolitej Polskiej i nie działa za pośrednictwem konsula Rzeczypospolitej Polskiej, jest obowiązana wskazać w Rzeczypospolitej Polskiej pełnomocnika do doręczeń, chyba że doręczenie następuje za pomocą środków komunikacji elektronicznej. W razie niewskazania pełnomocnika do doręczeń przeznaczone dla tej strony pisma pozostawia się w aktach sprawy ze skutkiem doręczenia – art. 40 § 4 i 5 ustawy k.p.a..

W toku postępowania strony oraz ich przedstawiciele i pełnomocnicy mają obowiązek zawiadomić organ administracji publicznej o każdej zmianie swego adresu, w tym adresu elektronicznego. W przypadku zaniedbania powyższego obowiązku doręczenie pisma pod dotychczasowy adres ma skutek prawny – art. 41 ustawy k.p.a..