Jak uzyskać zwrot podatku z Holandii i Niemiec?

Rozliczenie z urzędem skarbowym bywa trudne. Wypełnianie zeznania podatkowe w innym języku może stwarzać problemy niejednej osobie. Warto w tej kwestii skorzystać z pomocy specjalistów i doradców podatkowych, którzy zajmą się wypełnieniem zeznania podatkowego za nas. Biuro podatkowe holandia.org skompletuje dokumenty i wyśle w naszym imieniu do urzędu skarbowego, a nam pozostaje oczekiwać na decyzję i zwrot podatku na polskie konto bankowe. 

Holenderski PIT obowiązkowy dla każdego

Każdy pracownik, który podejmuje się legalnej pracy na terenie Holandii, zobowiązany jest do rozliczenia się z holenderskim urzędem skarbowym - Belastingdienst. W innym przypadku system podatkowy przewiduje kary pieniężne dla tych, którzy nie zastosowali się do tego obowiązku. Rozliczenie podatku z Holandii w Polsce, krok po kroku z biurem podatkowym, to szansa na dodatkowe pieniądze w domowym budżecie. 

Wyższa kwota zwrotu podatku jest możliwa, dzięki ubieganiu się o ulgi podatkowe dla pracowników z Holandii. Extra pieniądze dostępne są m.in. z ulgi na dziecko. Aby starać się o tę ulgę podatkową, podatnik musi mieć roczny dochód wyższy niż 4993 euro, a samo dziecko nie może być młodsze niż 12 lat. Co istotne, nasze potomstwo nie musi mieszkać z nami na terenie Holandii. Warunkiem jest wspólne zameldowanie w Polsce.

W Holandii popularne są również wspólne rozliczenia z partnerem fiskalnym, czyli rozłąkowe w Holandii. Partnerem fiskalnym może być mąż lub żona, osoba ze związku partnerskiego, osoba z którą posiadamy wspólne dziecko, a także ci, z którymi jesteśmy współwłaścicielami mieszkania. 

Terminy wypłat zwrotu podatku z Holandii 

Im wcześniej zeznanie podatkowe zostanie dostarczone do Belastingdienst, tym szybciej otrzymamy pieniądze na konto. W sytuacji, gdy wyślemy je ostatniego dnia marca, wpłaty spodziewać się możemy do końca czerwca. Gdy tego nie zrobimy, zwrot podatku wydłuży się nawet do 6 miesięcy. Spowodowane jest to dłuższym rozpatrywaniem wniosku przez holenderski urząd skarbowy. 

Zwrot podatku z Niemiec - łatwa procedura kontaktu z urzędem 

Zeznanie podatkowe w Niemczech wysyła się w formie elektronicznej. To szybka i bezpieczna metoda odzyskania pieniędzy, dzięki której podatnik otrzyma należną kwotę zwrotu nawet w 6 miesięcy. Zwrot podatku z Niemiec przysługuje każdej osobie, która legalnie pracowała na terenie tego kraju. Obowiązkiem podatkowym objęci są ci, którzy uzyskali dochód większy, niż 10 700 euro, mieli kilku pracodawców w okresie podatkowym oraz posiadają status emeryta lub rencisty. 

Wszystkie wnioski do Finanzamt powinny zostać dostarczone do dnia 31 lipca bieżącego roku podatkowego. Najistotniejszym dokumentem jest niemiecka karta podatkowa - Lohnsteuerkarte lub Lohnsteuerbescheinigung. W Niemczech również obowiązują ulgi podatkowe, m.in. dotyczą współmałżonka, regularnych dojazdów do pracy w Niemczech oraz odliczenia delegacji, odzieży roboczej lub przedmiotów służbowych.