Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

Planujesz urządzanie swojego mieszkania, ale natłok informacji o różnych stylach aranżacyjnych sprawia, że nie wiesz na co się zdecydować? Projektowanie przestrzeni nie jest łatwym zadaniem. Mnóstwo pięknych zdjęć, inspiracji dostępnych w internecie sprawia, że ciężko zdecydować się na coś konkretnego. Chcesz dowiedzieć się czym charakteryzuje się styl skandynawski? Zapraszam do przeczytania artykułu.

Styl skandynawski jest jednym z wielu stylów wykończeniowych, który może z powodzeniem sprawdzić się w Twoim wnętrzu. Jest to rozwiązanie nie tak oczywiste i popularne jak inne style aranżacyjne, dzięki czemu pozwoli Ci na stworzenie ciekawego wystroju i zachowanie oryginalności. Ten wywodzący się z Europy Północnej styl wykazuje silny związek z naturą. Jeśli cenisz sobie prostotę, minimalizm i jasną kolorystykę, to może być to coś dla Ciebie!

Cechy stylu skandynawskiego

  • Styl ten wykorzystuje naturalne materiały - w sposób szczególny drewno, ale również kamień. Drewniane elementy pozwalają na ocieplenie wnętrza. Używane są również naturalne materiały - len, bawełna, juta.
  • Królują w nim jasne, neutralne kolory, które stanowią pewnego rodzaju “bazę” stylu skandynawskiego. Najczęściej wykorzystywana jest biel, jasne odcienie szarości czy odcienie beżu. Kolory te powinny dominować na ścianach, meblach, a nawet podłodze. Sprawiają, że wnętrze wydaje się większe, bardziej przestronne.
  • Styl skandynawski stawia na wygodę i praktyczność. Wykorzystuje formy ergonomiczne oraz pozwala na zachowanie spójności i harmonii.
  • Odpowiedni charakter nadawany jest poprzez kontrastowe kolory, geometryczne wzornictwo i odpowiednio dopasowane dodatki, które doskonale dopełniają surowe wnętrze. Wyraziste dodatki w połączeniu z jasnymi, stonowanymi kolorami wpływają na znaczne ożywienie przestrzeni. Dobrze wpasowującymi się w styl skandynawski kolorami jest błękit, turkus, zieleń, mięta, a także róż.

Styl skandynawski jest stylem przestronnym, przytulnym oraz spokojnym. Jest to sposób pozwalający na stonowane wykończenie przestrzeni, który przy pomocy odpowiednich dodatków sprawia, że przestrzeń staje się przytulna i bardzo harmonijna. Naturalność, prostota i minimalizm to cechy charakterystyczne wnętrza wykończonego w tym stylu. Połączenie chłodu północy z geometrycznymi wzorami i żywymi kolorami pozwoli na stworzenie bardzo przytulnej, ciekawej i stylowej przestrzeni. Jeśli interesują Cię tematy wnętrzarskie, to po więcej przydatnych informacji zapraszam na stronę https://pieknie-zyjemy.pl.