Policyjna lekcja w Subkowach - uczniowie usłyszeli o cyfrowych pułapkach

Policyjny profilaktyk z tczewskiej komendy spotkała się z uczniami klasy ósmej Zespołu Szkół w Subkowach. Tematem zajęć było bezpieczeństwo młodzieży w Internecie oraz zagrożenia, z jakimi mogą spotkać się w świecie cyfrowym.
Jak podaje Policja:
“Policyjny profilaktyk z tczewskiej komendy spotkała się z uczniami klasy ósmej Zespołu Szkół w Subkowach. Tematem zajęć było bezpieczeństwo młodzieży w Internecie oraz zagrożenia, z jakimi mogą spotkać się w świecie cyfrowym.”
Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół w Subkowach. Zajęcia prowadziła policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. Uczniowie klasy ósmej rozmawiali o cyberprzemocy, hejcie, fałszywych profilach, kradzieży danych oraz oszustwach internetowych. Jak podaje Policja:
“Uczniowie dowiedzieli się, jak rozpoznać próbę manipulacji w sieci, dlaczego nie należy udostępniać swoich danych obcym osobom oraz jakie konsekwencje prawne mogą grozić za nieodpowiedzialne zachowania w Internecie.”
Policjantka podkreśliła, że materia publikowana w sieci może trwale rzutować na życie młodych ludzi. Jak podała Policja:
“Policjantka zwróciła szczególną uwagę na to, że to, co trafia do sieci, może tam pozostać na zawsze.”
Młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniu - zadawała pytania i dzieliła się doświadczeniami. Spotkanie wpisuje się w cykl działań profilaktycznych prowadzonych przez funkcjonariuszy. Jak informuje Policja:
“Tego typu spotkania to ważny element działań profilaktycznych prowadzonych przez policjantów. Rozmowa i edukacja to najlepszy sposób, by młodzi ludzie potrafili bezpiecznie poruszać się w świecie cyfrowym i unikać zagrożeń.”
Taka prosta, bezpośrednia rozmowa może zmienić nawyki większej liczby nastolatków niż kolejny teoretyczny wykład - praktyczne wskazówki trafiają tam, gdzie algorytmy zawodzą.
na podstawie: KPP w Tczewie.
Ostatnie Artykuły

Sekundy od tragedii nad wodą - w Tczewie i okolicy brak ratowników

Tczewski Cross Rowerowy przyniesie utrudnienia w Rokitkach i przy leśnych trasach

Dziesięć drużyn i medale dla wszystkich. Tczew znów gościł wędkarskie emocje

Bajkowa Biblioteka Plenerowa ruszyła w Tczewie. Na Piotrowie było książkowo i aktywnie

Nowa wiceprezydentka w Tczewie. Zajmie się szkołami, rodzinami i kulturą

Sen domowników i szybki odjazd - 36-latek ukradł telefon oraz Peugeot

Tczewski Teatr Tańca otwiera Alraune dla dorosłych bez tanecznego stażu

Policjantka z Tczewa wygrała w Austrii w ostatnim starcie serii SwimRun

Szkolny turniej badmintona w Tczewie przyciągnął 34 uczniów i przebiegł fair play

W Tczewie przedsiębiorcy spotkają ekspertów. Bezpłatne konsultacje 9 lipca

Gaz pieprzowy na imprezie w Tczewie - 19-latek ma zarzut

W Tczewie dzieci zwolniły tempo z Panną Śpieszka i Panem Leniwcem

Na bulwarze stanęła nowa aleja. Każda lipa ma swoje miasto

Skradziony rower z Tczewa odnalazł się w powiecie chojnickim - 31-latek zatrzymany
Przydatne dane teleadresowe
- Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie - kontakt, zajęcia, bilety i wydarzenia
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Morzeszczynie - kontakt, godziny, zasiłki
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Subkowach - kontakt, godziny, zasiłki i wsparcie
- Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Tczewie - kontakt, historia, zasięg
- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tczewie - kontakt, godziny i procedury
- Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie - kontakt, historia, zabytki
