JAK SKAŁA NA MORZU_grafika.jpg

Wystąpią: Darek Malejonek, Marika, Kasia Malejonek, Mona, Basia Pospieszalska, Jerzy Mazzoll, Tomasz Mackiewicz, Tomasz Drozdek T.Etno, Kacper Popek, Michał Szturomski.

„Jak skała na morzu! O Polskości Pomorza" to koncert - muzyczna opowieść o walce, umiłowaniu wolności i miłości do ojczyzny pokoleń ludzi mieszkających nad Bałtykiem. Usłyszymy teksty piosenek, które odnoszą się do kolejnych wydarzeń historycznych od lat pradawnych przez trudne lata tworzenia i utrzymania polskości, opór i walkę lat okupacji - okupioną cierpieniem  wielu pomorskich rodzin, przez utworzenie  Solidarności i powrót wolnej i demokratycznej Polski. Uważni słuchacze znajdą też wątek jazzowy czyli początki jazzu w pomorskich klubach.

Dlaczego warto zabrać młodzież na koncert 28 września 2023?

Poszukiwanie  dialogu z młodym pokoleniem  to jedno z zadań, które postawili sobie twórcy i organizatorzy koncertu "Jak skała na morzu! O Polskości Pomorza". Historia, którą młodzież zna z kart podręczników zostanie  opowiedziana dźwiękami melodii i tekstami piosenek nawiązujących do najważniejszych wydarzeń na Polskim Pomorzu. Bogata ścieżka instrumentalna, rytmiczne refreny wspomagają refleksję i zadumę nad tematami ze  skomplikowanej historii Polski.  Jednocześnie tak odmienna forma może stanowić  znakomity punkt wyjścia dla wielu porywających młodzież dyskusji podczas lekcji historii. Jest też żywym przykładem tak potrzebnych  w toku edukacji wartościowych odnośników do tekstów kultury.

Organizatorzy przygotowali dla każdego uczestnika bogato ilustrowany album.

Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odbioru w Kasie CKIS od 20 września.

Grupy zorganizowane – rezerwacje i informacje – Dorota Maciejewska – tel. 534 989 340. Projekt skierowany jest dla młodzieży z klas VII-VIII i ponadpodstawowych oraz osób indywidualnych

Co, gdzie, kiedy?

 • Jak skała na morzu! O Polskości Pomorza – koncert
 • Co? Koncert
 • Gdzie, kiedy, bilety?
  28.09.2023, 13:00
  Sala widowiskowa CKiS
  Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odbioru w Kasie CKIS od 20 września.
  Grupy zorganizowane – rezerwacje i informacje – Dorota Maciejewska – tel. 534 989 340.
  Dodaj do kalendarza Google
 • Informacje, kasa biletowa Pn: NIECZYNNA
  Wt: 12:00 - 18:00
  Śr: 10:00 - 15:00
  Cz: 12:00 - 18:00
  Pt: 10:00 - 15:00
  So, Nd: 1 godzina przed wydarzeniem artystycznym

  Zakup biletów odbywa się przez stronę: ckis.interticket.pl