Policyjny Niebieski Mikołaj - prezenty dla rodzin i seniorów w Tczewie

1 min czytania
Policyjny Niebieski Mikołaj - prezenty dla rodzin i seniorów w Tczewie

Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Tczewie wcielił się w Niebieskiego Mikołaja i wraz z dzielnicowymi odwiedził kilka rodzin oraz seniorów, wręczając paczki z rzeczami pierwszej potrzeby. Akcja objęła osoby wskazane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i była realizowana przy wsparciu darczyńców.

Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Tczewie rozpoczął wizyty od przekazania przygotowanych paczek. Dzielnicowi pomagali w dostarczeniu prezentów, dbając, by każda paczka trafiła do właściwej osoby.

Wśród obdarowanych znalazła się samotna seniorka, małżeństwo znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, dziadkowie wychowujący trójkę wnuków oraz małżeństwo z czwórką dzieci. Każda rodzina i osoba starsza została wytypowana przez pracownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który na co dzień opiekuje się potrzebującymi.

Przekazywane podarunki były zgłoszone wcześniej jako rzeczy pierwszej potrzeby. Organizatorzy akcji podziękowali darczyńcom za wsparcie, które umożliwiło spełnienie potrzeb wskazanych rodzin.

Akcja miała charakter lokalny i była realizowana przez środowisko policyjne z Tczewa przy współpracy z pracownikami pomocy społecznej. Działania domykano bez incydentów, a paczki wręczono bezpośrednio beneficjentom.

na podstawie: KPP w Tczewie.

Autor: krystian