Policja kontroluje drogi powiatu tczewskiego: liczne nieprawidłowości
Miniony weekend przyniósł na drogach powiatu tczewskiego wiele interwencji policji. Funkcjonariusze przeprowadzili kontrole, które ujawniły poważne naruszenia przepisów ruchu drogowego.
  1. Kierowca bez uprawnień zatrzymany.
  2. Kobieta przewożąca zbyt wielu pasażerów.
  3. Rowerzysta złapany na jeździe po alkoholu.
  4. Policja przypomina o zasadach bezpieczeństwa.

W sobotę, policjanci z drogówki zatrzymali 54-letniego rowerzystę, który miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Jazda na rowerze pod wpływem alkoholu nie tylko zagraża życiu samego rowerzysty, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Z kolei w niedzielę, patrol interwencyjny zatrzymał 26-letnią kobietę prowadzącą renault, która przewoziła więcej pasażerów niż dozwolone. Za to wykroczenie została ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych. Przeładowany pojazd stwarza poważne zagrożenie na drodze, gdyż jest trudniejszy do kontrolowania.

Również w niedzielę, mundurowi zatrzymali do kontroli 52-letniego kierowcę opla, który prowadził samochód pomimo braku uprawnień. Jak ustalili policjanci, mężczyzna miał odebrane prawo jazdy w 2012 roku za zaległości alimentacyjne. W związku z tym zdarzeniem, sporządzono wniosek o ukaranie do sądu.

Te wydarzenia pokazują, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Policjanci przypominają o kilku podstawowych zasadach, które mogą pomóc w zwiększeniu bezpieczeństwa na drogach:

  • Prawo jazdy – prowadź pojazd tylko wtedy, gdy masz aktualne uprawnienia. Brak prawa jazdy naraża na poważne konsekwencje prawne i finansowe.
  • Bezpieczna liczba pasażerów – zawsze przestrzegaj maksymalnej liczby pasażerów, jaką może przewozić twój pojazd. Przeładowany samochód jest trudniejszy do kontrolowania i zwiększa ryzyko wypadku. Ponadto samochody zaprojektowane są z myślą o określonej liczbie pasażerów, co obejmuje odpowiednią liczbę pasów bezpieczeństwa i poduszek powietrznych.
  • Trzeźwość na drodze – nigdy nie wsiadaj za kierownicę pod wpływem alkoholu. Nawet niewielka ilość alkoholu może znacząco obniżyć zdolność do bezpiecznego prowadzenia pojazdu.

Przestrzeganie zasad ruchu drogowego to nie tylko nasz obowiązek, ale również troska o życie i zdrowie nasze oraz innych uczestników ruchu. Dbajmy o bezpieczeństwo na drogach, aby uniknąć niepotrzebnych tragedii.


Opierając się na: Policja Tczew