Opera i musical na wynos: koncerty w Subkowach, Tczewie i Pelplinie 15 czerwca
Już wkrótce mieszkańcy Powiatu Tczewskiego będą mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym muzycznym wydarzeniu. "Opera&Musical na WYNOS!" to inicjatywa, która przenosi klasyczne arie i muzykę musicalową na ulice naszych miast.
  1. Koncerty odbędą się 15 czerwca 2024 roku.
  2. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.
  3. Wystąpią m.in. Liza Wesołowska, Damian Domalewski i Tomasz Maleszewski.
  4. Projekt współfinansowany przez Powiat Tczewski.

Inicjatywa "Opera&Musical na WYNOS!" przenosi nas w świat pieśni neapolitańskiej, której korzenie sięgają XVIII-wiecznej opery buffa. Początkowo stanowiły one przerywnik muzyczny w operach seria, a z czasem zaczęły być wykonywane również na ulicach, zyskując ogromną popularność wśród szerokiej publiczności.

Program wydarzenia zapowiada się niezwykle interesująco. 15 czerwca 2024 roku, mieszkańcy będą mieli okazję wysłuchać koncertów w trzech różnych miejscach: o godzinie 14:00 w Domu Kultury w Subkowach, o 16:30 na Placu Hallera w Tczewie oraz o 19:00 w Barokowym Zespole Parkowym w Pelplinie. To doskonała okazja, by poczuć magię muzyki w różnych, malowniczych zakątkach naszego powiatu.

Współczesna wersja pieśni neapolitańskiej, wzbogacona o najpiękniejsze arie operowe oraz songi musicalowe, będzie prezentowana przez utalentowanych artystów. Wśród nich znajdą się Liza Wesołowska (sopran), Damian Domalewski (tenor) oraz Tomasz Maleszewski (tenor). Prowadzenie koncertu powierzono Maciejowi Michałkowskiemu, który zadba o to, by każdy z występów był nie tylko muzycznym, ale i emocjonalnym przeżyciem.

Projekt ten jest współfinansowany ze środków Powiatu Tczewskiego, dzięki czemu wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. To doskonała okazja, by wspólnie cieszyć się muzyką na żywo i docenić piękno włoskiej tradycji koncertowania na ulicach.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji! Zabierzcie rodzinę i przyjaciół, by razem cieszyć się muzyką na najwyższym poziomie w sercu naszego powiatu.


Na podst. Starostwo Powiatowe w Tczewie