Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tczewa

Jak otworzyć auto bez pilota?

W jaki sposób otworzyć auto bez pilota, w sytuacji w której po prostu gdzieś zgubiliśmy kluczyki do samochodu? Kwestia wydaje się beznadziejna, ale nie zawsze tak jest. W awaryjnych sytuacjach warto wiedzieć o usłudze zwanej pogotowie zamkowe Warszawa

Zatrzaśnięty kluczyk w pojeździe

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy – sytuacja z zatrzaśniętym kluczykiem w pojeździe to wcale nie rzadka sytuacja. Wystarczy chwila nieuwagi i możemy być w sytuacji w której będziemy zmuszeni do awaryjnego otwarcia naszego pojazdu. Oczywiście nie zawsze wina jest po stronie nierozważnego kierowcy. Czasem sam samochód może nam sprawić zawód po tym jak jego mechanizm centralnego zamka odmówi posłuszeństwa i problem gotowy. Jeśli znajdujemy się blisko domu to pierwszą rzeczą może być po prostu próba odnalezienia dodatkowego kompletu kluczy do auta i otwarcie pojazdu. Jeśli jednak jesteśmy na parkingu pod sklepem lub pracą to sytuacja się bardziej komplikuje.

Jak dostać się do środka własnego auta?

Nikt nie chce tracić czasu na bezowocne próby samodzielnego otwierania pojazdu. Jeśli jednak jesteśmy w sytuacji w której widzimy cień szansy na dostanie się do środka bez konieczności wzywania firmy, która otworzy dla nas pojazd to może warto skorzystać z takiej opcji. Wystarczy lekko uchylone okno w aucie lub źle działający mechanizm dosuwania szyby, aby móc spróbować przez taki niewielki otwór dosięgnąć do klamki w środku. Do tego wystarczy odpowiednio wygięty drut lub wieszak. Do tego potrzeba jednak wiele cierpliwości i należy przygotować się na to, że tego typu próby nie skończą się powodzeniem.

Sprawdź również - Jak zamontować zamek w drzwiach?

Inną opcją jest wożenie ze sobą zestawu do awaryjnego otwierania pojazdu. Tego typu ekwipunek można z powodzeniem zakupić w wielu sklepach i nie jest to wcale tani zakup. Nic więc dziwnego, że niewiele osób rozważa taką opcję. Nawet jeśli posiadamy taki zestaw awaryjnego otwierania to jaka jest szansa, że znajduje się on w bagażniku do którego w tym momencie nie jesteśmy w stanie się dostać? No właśnie, wygląda na to, że sytuacja jest beznadziejna.

Ostatnią deską ratunku pozostaje doświadczony ślusarz z firmy, która zajmuje się awaryjnym otwieraniem zamków w pojazdach. Pracownik firmy ślusarskiej może przybyć na miejsce nawet w kilkanaście minut od zgłoszenia, co jest niewątpliwie ogromnym plusem jeśli zależy nam na czasie. Awaryjne otwieranie drzwi dotyczy praktycznie każdej marki pojazdu, więc możemy mieć pewność, że otrzymamy dostęp do zatrzaśniętego pilota w środku pojazdu. Tego typu usługa działa całodobowo.