Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tczewa

Nauka angielskiego online dla dzieci. Jak wybrać najlepszy model zajęć?

Jak nauczyć dzieci języka angielskiego? Jakie zajęcia sprawdzą się najlepiej i będą radością dla naszych pociech? Kiedy dzieci powinny zacząć naukę języka obcego? Jaka szkoła pozwoli im uczyć się najszybciej? Takie pytania, i wiele podobnych, pojawiają się w głowie niejednego rodzica. Każdy bowiem chce, aby jego dziecko zdobywało wiedzę w sposób przynoszący najlepsze i najszybsze efekty. Rozwiązaniem może być nauka angielskiego online. Oto kilka różnych sposobów, które warto rozważyć.

Dobry internetowy kurs języka angielskiego

Na początku warto zastanowić się nad lekcjami angielskiego online z lektorem lub native speakerem. Jest wiele dobrych szkół, które prowadzą zajęcia internetowe i posiadają sprawdzoną kadrę oraz świetne zaplecze dydaktyczne. Jednym z takich miejsc, gdzie można zapisać się na kurs języka angielskiego przez internet jest Tutlo - https://pl.tutlo.com/. To szkoła języka angielskiego, która postawiła na kompleksową naukę dzieci i dorosłych. Zajęcia dla dzieci prowadzone są niezależnie od zajęć dla młodzieży i dorosłych. Lekcje odbywają się metodą jeden na jednego, a wszystko po to, aby dziecko nie rozpraszało się podczas lekcji. Powstał nawet specjalny „program nauki” #Tutlo for Kids, który zakłada między innymi:

  • dopasowanie programu do wieku i umiejętności dziecka;
  • wykorzystanie materiałów wizualnych i multimedialnych podczas nauki;
  • zajęcia z doświadczonymi lektorami posiadającymi odpowiednie studia kierunkowe lub certyfikat TEFL z modułem Teaching Young Learners;
  • prowadzenie lekcji w dwudziestominutowych blokach, by maksymalnie wykorzystać skupienie dziecka;
  • udostępnienie rodzicom odpowiednich narzędzi do kontroli postępów nauki.

Oczywiście warto zwrócić uwagę na to, że zależnie od wieku dziecka inny będzie model nauczania oraz zakres materiału. Dzieci do lat siedmiu w 90% uczą się na materiałach wizualnych. Jest to związane z tym, ze wiele z nich dopiero poznaje litery. W takim przypadku nauka odbywa się przez zabawę, a główny nacisk kładzie się na komunikację i przyswajanie przez dziecko zwrotów. Starsze pociechy mogą skorzystać z  lekcji, które nastawione będą na naukę czytania oraz na przechodzenie do swobodnej komunikacji w języku angielskim. Podczas tego typu zajęć wykorzystuje się ruch oraz mimikę. Dzieci w wieku dziewięciu czy nawet dziesięciu lat potrzebują innych zajęć i na to też Tutlo ma swoją odpowiedź. Są nią lekcje na poziomie odpowiadającym egzaminowi Cambridge Movers. To na nich starsze dzieci nauczą się swobodnego czytania oraz komunikacji w obcym języku.

Nauka angielskiego przez internet – opcje dodatkowe

Powierzenie naszych pociech sprawdzonym nauczycielom przyniesie szybkie efekty, jednakże dobrze jest sobie wypracować z dziećmi dodatkowy model pracy i ćwiczeń. Nie możemy dopuścić, by młody kursant całkowicie zaniechał kontaktu z językiem poza godzinami zajęć. Przede wszystkim starajmy się odtwarzać naszym pociechom bajki i seriale w języku angielskim, najlepiej jeszcze z dodatkowymi napisami. Możemy pokusić się o gry i zabawy językowe, a starsze dzieci warto przekonywać do słuchania dobrej muzyki. Z wiekiem dziecko z pewnością wybierze jakieś hobby, a wtedy warto poszukać stron anglojęzycznych związanych z jego pasjami.

Jeśli nie jesteśmy pewni co do zajęć, do wyboru odpowiedniej metody, to warto skontaktować się ze szkołą. Specjaliści chętnie wytłumaczą nam, jaki model nauczania będzie najlepszy dla naszych pociech, a przy okazji mogą sprawdzić, jaki jest poziom zaawansowania językowego dzieci. Powodzenia w nauce.