Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tczewa

W jaki sposób i gdzie zdobywać backlinki

Odnośniki zwrotne to jeden z podstawowych czynników rankingowych w wyszukiwarce Google. Im więcej wysokiej jakości backlinków posiada Twoja strona, tym większa szansa na jej wyższe pozycje w wyszukiwarce. Oczywiście link building to tylko część procesu pozycjonowania witryny, jednak nadal jest to bardzo ważny aspekt, którego nie należy pomijać.

Najpopularniejszy serwis internetowy na świecie coraz lepiej radzi sobie z rozpoznawaniem spamu. Farmy odsyłaczy nie przyniosą nam pożądanego efektu, jednak linki są wciąż jedną z ważnych informacji, jakie algorytm bierze pod uwagę przy ustalaniu pozycji strony.

Poniżej kilka wskazówek jak tworzyć profil linków.

Skup się na linkach z atrybutem dofollow. Jedynie one są zbawienny wpływ na miejsce stron w rankingu Google. By profil wyglądał naturalnie jakaś niewielka część odsyłaczy niech będzie nofollow.

Nie przesadzaj z ilością przyrostu odsyłaczy. Dynamika ta nie powinna odbiegać od naturalnej, jakkolwiek ciężko stwierdzić co to jest naturalna dynamika przyrostu linków. Tutaj kłania się doświadczenie, jednakże w tak złożonej materii, jak pozycjonowanie stron internetowych oraz ono nie jest gwarancją sukcesu. Jeżeli masz dobre miejscówki, to kilka odsyłaczy dziennie już może wykonywać dobrą robotę. Chociaż ta liczbę zależy od wielu czynników, trudności frazy a te i z wieku domeny. Nową stronę internetową nie dopalaj tysiącami linków dziennie.

Gdzie zdobywać lub budować odsyłacze? Tutaj możliwości jest bardzo dużo. Możesz również korzystać z miejscówek publicznych, jak i tworzyć własne zaplecze na domenach. Miejsca publiczne to chociażby, fora internetowe albo serwisy web 2.0. Fora, szczególnie te działające od dłuższego czasu i idące na zamieszczanie odsyłaczy dofollow, to bardzo atrakcyjne miejsca, no ale również trudno takie znaleźć. Zasadniczo nie jest łatwo znaleźć publiczne miejscówki, gdzie można zostawić odnośnik dofollow.

Nader atrakcyjnymi miejscami są serwisy dające możliwość budowy stron internetowych takie jak wix albo weebly.

Inne, popularne miejscówki do budowy odnośników dofollow to serwisy do blogowania: blogspot i wordpress. Co ważne, te dwa ostatnio wymienione rodzaje serwisów dają możliwość budowania treści, dzięki czemu taki odnośnik jest bardziej wartościowy.

No i oczywiście zaplecze na domenach. To ogromnie dobre wyjście z kilku powodów. Masz dużą kontrolę nad linkującymi do strony pozycjonowanej witrynami. Wydaje się, że profil odsyłaczy powinien skupiać się w wielkiej mierze z linków z witryn w domenach, jednakże nie musi wtedy być reguła. Minusem są koszty - domeny, serwery, strony, treści, podlinkowanie.

Pamiętać należy - przy większej liczby takich stron zapleczowych o zróżnicowaniu IP i dns-ów.