Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tczewa

Nie wiesz co zrobić ze zużytym katalizatorem? Sprawdź najlepsze opcje

Zużyty lub uszkodzony katalizator to komponent z samochodu, który absolutnie nie należy wyrzucać, ani też próbować sprzedać na skupie złomu. Istnieją specjalistyczne firmy, które dobrze zapłacą za zużyty katalizator i dokonają profesjonalnej jego utylizacji. Skup katalizatorów staje się coraz popularniejszy. Co więc warto wiedzieć w tym kontekście?

Skup katalizatorów cennik

Warto zauważyć, że istnieje duża dysproporcja w cenach katalizatorów, a ich ceny mogą osiągać zawrotne poziomy z jednego ważnego względu – zawierają w sobie cenne metale szlachetne, które można z takiego zużytego katalizatora odzyskać przy zastosowaniu profesjonalnej obróbki. Szczególnie cennym metalem jest platyna, którą można spotkać często w katalizatorach pojazdów z silnikiem diesla. W naturalnych warunkach wydobycie tego kruszywa jest niezwykle kosztowne, więc nie ma się czemu dziwić, że istnieje spore zainteresowanie skupem katalizatorów, szczególnie tych zawierających dużo platyny. Niewątpliwą zaletą platyny jest to, że nawet po wielu latach zachowuje ona swoje naturalne zdolności, więc może być ponownie przetworzona.

Jak więc ocenić ile można otrzymać za zużyty katalizator? Kwestia w głównej mierze zależy od marki pojazdu oraz jego modelu. Można w ten sposób już w trakcie rozmowy telefonicznej z przedstawicielem skupu katalizatorów uzyskać szacunkową wartość. Aby uzyskać dobrą i uczciwą wycenę warto postawić na renomowaną firmę. Pod adresem strony internetowej https://eskupkatalizatorow.pl/ znajduje się numer telefonu, pod którym można uzyskać szczegółową i szybką informację na temat wartości konkretnego katalizatora. Ostateczna wycena katalizatora odbywa się już na miejscu, gdzie pracownik dokonuje pomiaru za pomocą spektrometru, aby ocenić to ile cennego surowca znajduje się w komponencie. Daje to gwarancje propozycji odpowiedniej ceny sprzedaży.

Skup katalizatorów warmińsko mazurskie

Zanim udamy się do mechanika, aby wymienił zużyty katalizator, aby następnie móc go sprzedać w skupie katalizatorów, należy wiedzieć między innymi to kiedy konieczny jest jego demontaż. Przyczyn zwiastujących problem z katalizatorem należy szukać niekoniecznie zawsze przy rurze wydechowej, ale pierwsze symptomy powinny ujawnić się w nieco inny sposób. Może to być wzrost zużycia paliwa, szarpanie silnika w trakcie normalnej jego pracy, a także słabe przyspieszenie, szczególnie w trakcie szybkiego ruszania z miejsca. Szczególnie warto się tym zainteresować jeśli wiele tego typu objawów zaczyna występować jednocześnie. W takim przypadku warto udać się do profesjonalnego mechanika, aby dokonał sprawdzenia katalizatora i podpowiedział czy będzie konieczna jest naprawa lub ewentualnie regeneracja. Warto na koniec wspomnieć o tym, że zużyty katalizator to odpad, który należy odsprzedać firmom, które zajmują się profesjonalną utylizacją, a więc posiadają niezbędne zezwolenia oraz certyfikaty.