Herbata Aloes Prima Vera

Wiele osób lubi kombinować ze smakami herbat. Rzadko kiedy bowiem opłaca się ograniczać wyłącznie do zwykłego naparu bez dodatku, który po czasie może nam się trochę przejeść, choć w przypadku herbat lepszym słowem byłoby jednak „przepić”. To dlatego wiele herbaciarni kombinuje z różnymi dodatkami, by znaleźć idealne połączenia. Jak się okazuje, dla wielu osób takim połączeniem jest biała herbata i aloes, co widać na przykład po popularności mieszanki Aloes Prima Vera.

Herbata Aloes Prima Vera – co w niej takiego unikalnego?

Herbata Aloes Prima Vera jest jedną z najczęściej wybieranych mieszanek w sklepach zielarskich. Niektórych jednak może zastanawiać, co w niej specjalnego? Sprowadzana z Chin biała herbata Pai Mu Tan łączona jest właśnie z aloesem i bławatkiem. Oprócz łagodnego i charakterystycznego smaku aloesu, który świetnie komponuje się z oryginalnymi walorami białej herbaty, aloes to również bogactwo witamin A, B, C oraz E, kwasu foliowego czy niacyny. Nie można zapominać również o innych mikroelementach, jak magnez, cynk, chrom, potas, mangan czy selen.

Dzięki temu herbata z aloesem, choć nie znajdziemy w niej ogromnych ilości wymienionych substancji, jest prawdziwą bombą witaminową, która dodatkowo cechuje się świetnym smakiem, podkreślanym dodatkowo przez bławatka. Nic więc dziwnego, że wybierana jest przez tyle osób.

Biała herbata i biała kawa – skąd takie nazwy?

Wiele osób nie znających się na herbatach i kawach może być zdziwionych takimi nazwami. Czym jest biała herbata, a czym biała kawa? W przypadku drugiego wyrażenia, biała kawa to najczęściej kawa, do której po prostu dolano mleko. Jeżeli zaś chodzi o białą herbatę, jest to po prostu specjalny jej gatunek, zbierany jeszcze na etapie pąków. Stąd właśnie nazwa oraz charakterystyczny kolor i zapach. Po więcej takich ciekawostek koniecznie zajrzyjcie na stronę http://abbywpolsce.pl/.