Jak spędzać czas z rodziną? Pomysły na rozrywkę dla całej rodziny

Wspólne spędzanie czasu z rodziną sprawia, że buduje się więzi i je zacieśnia. Niestety pęd życia sprawia, że jesteśmy wciąż w niedoczasie i przemęczeni, więc czas z najbliższymi schodzi na dalszy plan. Jednak warto nad tym popracować. Nie ma nic cenniejszego od rodziny. Co zrobić, by wspólny czas upływał w jak najlepszej atmosferze?

Jak spędzać czas z rodziną w domu?

Najtrudniej czas z rodziną spędzać w domu. Wirtualny świat wciąga każdego z nas, jednak w nim jesteśmy sami. Trzeba więc odłożyć smartfony i tablety, zastanowić się, co można w domu robić wspólnie. Jaka rozrywka będzie najlepsza? Przede wszystkim jako pierwsza myśl nasuwa się telewizja. Jednak wcale nie musi oznaczać to przeskakiwania z programu na program. Lepszym wyborem jest film. Jaki spodoba się i dorosłym, i dzieciom? Interesujące filmy rodzinne podsuwa autor artykułu na www.slowmama.pl, przedstawiając produkcje kinowe, które zadowolą widza w każdym wieku. Warto szukać takich tytułów, które nie tylko bawią, ale i uczą lub stają się pretekstem do rozmów.

W domu można również rodzinnie zagrać w gry planszowe. Tych na rynku jest ogromny wybór. Najważniejsze, by dobrać je do wieku graczy. Postawić można na gry planszowe, ale i na karciane. Świetnym pomysłem na zabawę może być też Twister, a nawet gra typu statki, czy państwa-miasta.

Rodzinnie czas w domu można spędzić na wspomnieniach. Warto wyjąć albumy ze zdjęciami, pamiątki z podróży, wyświetlić filmy lub pokaz slajdów na komputerze. Takie wspomnienia bardzo zbliżają, pokazują wspólnie upływający czas, ale i cudowne chwile, bo to te są najczęściej fotografowane.

Aktywne spędzanie czasu z rodziną

Wspólnie czas z rodziną można spędzać również aktywnie. Najprościej – wyjść z domu i pójść na spacer. Można poszwendać się po okolicy, iść do lasu lub do parku. Cudownie rodzinnie spaceruje się również po ZOO. Taka wycieczka jednak jest znacznie bardziej czasochłonna.

Rodzinnie aktywnie czas spędzić można również, wybierając się na rowery. Dzisiaj da się wziąć na wycieczkę rowerową nawet niemowlaki – na rynku jest masa fotelików i przyczepek rowerowych. To forma aktywnego spędzania czasu, która ma wielu zwolenników. Warto pokazywać dzieciom, że sport może być fajną zabawą. Jak nie rowery, to może rolki?

Oczywiście aktywnie spędzać czas, można również grając w różnego typu gry. Piłka nożna, koszykówka, siatkówka, ping-pong, badminton – to tylko kilka z propozycji, które można z powodzeniem wypróbować w okolicy domu, na najbliższym boisku. Warto też pomyśleć o takich aktywnościach jak wyjście na basen, ściankę wspinaczkową, czy do parku trampolin.

Rodzinne wyjazdy weekendowe

Czas spędzać z rodziną można (i warto) spędzać nie tylko popołudniami, ale i w dni wolne od pracy. Weekendy, bo to w przypadku wielu z nas właśnie ten czas, dobrze jest przeznaczyć na rodzinne wyjazdy. Dokąd pojechać? To już zależy od miejsca zamieszkania. Warto pomyśleć o wyjeździe w góry, nad morze lub nad jezioro. Można odwiedzić dalekich krewnych. Świetnym pomysłem jest też city break – tak w Polsce, jak i za granicą. Weekend to tez dobry czas na wyjazd w celu spróbowania czegoś nowego. Może nocleg pod namiotem? Spływ kajakowy? Pobyt w agroturystyce? Dzisiaj jest do wyboru wiele takich atrakcji. Warto rodzinnie wyjechać na weekend i skorzystać z tego, co nam może świat zaoferować. Takie spędzanie rodzinnie wolnego czasu bardzo zbliża.