Komu zlecić fundamentowanie budynków, hali w pomorskim?

Na słabych gruntach nie można postawić nowych obiektów, ale też zdarza się, że istniejące konstrukcje przez mało ściśliwą glebę są zagrożone. Na szczęście jest na to sposób. Można dzięki odpowiednim elementom konstrukcyjnym przenosić obciążenie na podłoże, które znajduje się znacznie niżej. Rozwiązaniem jest fundamentowanie głębokie. Komu zlecić je w województwie pomorskim?

Fundamentowanie głębokie – Keller Polska

Firma Keller działa na rynku od ponad 20 lat. Swoje usługi świadczy w Polsce i na rynku Europy Północno-Wschodniej, a jako członek globalnej grupy Keller – w zasadzie na całym świecie. Wieloletnie doświadczenie, realizacja wielu projektów sprawia, że jest liderem w Polsce i w Europie. Rozwiązania, jakie oferuje na rynku usług geotechnicznych, sprawdzają się przy małych projektach i ogromnych inwestycjach, a fundamentowanie głębokie to specjalność firmy keller.com.pl. Swoje realizacje opisuje na stronie. W Gdańsku pracowali przy Terminalu DCT2 w Porcie Północy, Rafinerii LOTOS Program EFRA U&O, w Gdyni przy Hali 7R City Flex, budowie „Bank Polski 1929”, Waterfront, Awanport. Warto wiedzieć, że w województwie pomorskim ma swój oddział w Gdańsku przy ulicy Azymutalnej 11.

Fundamentowanie specjalne z Soletanche

W Gdańsku swoją siedzibę ma również firma Soletanche. Jej oddział mieści się przy ulicy Orzechowej 5. Przedsiębiorstwo wywodzi się właśnie z branży budownictwa specjalistycznego związanego z posadowieniem obiektów w skomplikowanych warunkach gruntowych. Właśnie dlatego, jeśli szuka się na Pomorzu firmy, której można zlecić wykonanie fundamentowania głębokiego budynków, to warto wziąć je pod uwagę. Soletanche posiada wieloletnie doświadczenie – na rynku polskim jest to ponad 20 lat. Dzięki temu oferuje swoim klientom kompleksową obsługę geotechniczną inwestycji. Na Pomorzu mogą pochwalić się realizacją w inwestycji Hala GEW i w Muzeum II Wojny Światowej.

Roboty fundamentowe z firmą AARSLEFF Sp. z o.o.

Firma Aarsleff Sp. z o.o. działa na polskim rynku od 1995 r. Zajmuje się przede wszystkim projektowaniem i wykonawstwem specjalistycznych robót fundamentowych. Stawia na technologie takie jak żelbetowe pale prefabrykowane, pale stalowe oraz mikropale. Poza tym zajmuje się kompleksowym wykonywaniem konstrukcji oporowych oraz zabezpieczaniem głębokich wykopów. Aarsleff jest odpowiedzialny za realizację prac w obiektach drogowo-mostowych, kubaturowych i portowych. Firma na Pomorzu ma swój oddział przy ulicy Azymutalnej 9. Warto wziąć ją pod uwagę, gdy szuka się przedsiębiorstwa, któremu można będzie zlecić różnego typu roboty fundamentowe.

Komu zlecić fundamentowanie budynków, hali w pomorskim?

Wyżej wymienione zostały trzy firmy, które w swojej ofercie mają fundamentowanie budynków, a więc i hal, a swoim działaniem obejmują Pomorze. Oczywiście to nie pełna lista. Z pewnością można w Gdańsku, w Gdyni, w Sopocie i w innych okolicznych miejscowościach znaleźć i inne przedsiębiorstwa, które wzmocnią grunty pod budowę hal i innych budynków. Warto sprawdzić, która firma co ma w ofercie, a także poprosić o wycenę usług. Nie bez znaczenia przy wyborze powinny być opinie klientów. Inwestycje, przy jakich współpracowała każda brana pod uwagę firma od fundamentowania, to również niejako dowód na to, jakie usługi świadczy i jaka jest ich jakość.