Zasady działania wirtualnej giełdy pieniężnej

Wirtualna wymiana pieniędzy jest na fali wznoszącej. Ponieważ coraz więcej osób woli wydawać pieniądze online, wirtualna wymiana pieniędzy zyskuje popularność wśród użytkowników. Pozwala ona płacić bezpośrednio wirtualną walutą zamiast kartą kredytową lub gotówką. Strony wirtualnej wymiany pieniędzy szybko zyskują na popularności, zwłaszcza wśród millenialsów, którzy lubią wydawać pieniądze online zamiast off-line.. Te wirtualne strony wymiany pieniędzy i kryptowaluty pozwalają użytkownikom zasilić swoje konto wirtualną walutą, taką jak Bitcoin, Dogecoin lub Litecoin, a następnie użyć tego salda do innych zakupów. Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z jednego z tych serwisów, aby sprzedać swoją wirtualną walutę, przestrzegaj tych zasad:

Wymóg znajomości klienta (KYC)

KYC jest niezbędny dla wszystkich stron wymiany wirtualnych pieniędzy. Będziesz musiał przesłać ważny dowód tożsamości ze zdjęciem, taki jak prawo jazdy lub paszport oraz dowód adresu, taki jak rachunek za usługi komunalne wystawiony na Twoje nazwisko. W zależności od kraju, z którego pochodzisz, możesz być zmuszony do dostarczenia również innych dokumentów. Jeśli nie dostarczysz odpowiednich dokumentów, giełda może zamknąć Twoje konto i zamrozić środki. Upewnij się, że znasz wymagania KYC danej giełdy przed zapisaniem się.

Nie chcesz przechodzić przez kłopot związany ze złożeniem dokumentów, a następnie dowiedzieć się, że nie możesz korzystać z serwisu, ponieważ nie spełniłeś ich wymagań. Istnieją niektóre giełdy, które nie wymagają od Ciebie składania żadnych dokumentów, ale są to zazwyczaj mniejsze, mniej godne zaufania giełdy.

Zbadaj giełdę, z której chcesz skorzystać

Zanim zaczniesz korzystać z serwisu wymiany wirtualnych pieniędzy, sprawdź opinie i komentarze pozostawione przez innych użytkowników. Możesz również poszukać informacji o danej giełdzie na forach, portalach społecznościowych i innych stronach internetowych. Powinieneś wiedzieć, jak długo giełda działa na rynku, jakie typy klientów korzystają z witryny i jaką reputację ma giełda. Jeśli możesz dowiedzieć się, jak długo giełda działa, możesz sprawdzić, czy zmieniła właściciela lub nazwę w tym czasie. Jeśli tak, może to nie być wiarygodna strona. Jeśli istnieje wiele skarg na giełdę, przyjrzyj się im i sprawdź, czy są uzasadnione. Powinieneś być w stanie dowiedzieć się wiele na temat wymiany tylko poprzez badanie go.

Nie używaj ponownie swoich haseł

Używanie tego samego hasła do wielu stron jest dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa. Jeśli jedna z tych stron zostanie zhakowana, Twoje hasło może zostać skradzione, pozwalając hakerom na zalogowanie się na inne Twoje konta internetowe. Zanim zarejestrujesz się na jakiejkolwiek stronie wymiany wirtualnych pieniędzy, upewnij się, że zmienisz swoje hasło na coś unikalnego, a nie tylko stworzysz nowe hasło z tymi samymi informacjami. Możesz również skorzystać z menedżera haseł, aby bezpiecznie i łatwo przechowywać swoje dane logowania.

Dobrym pomysłem jest również korzystanie z wieloczynnikowego uwierzytelniania, kiedy tylko jest to możliwe. Pomaga to jeszcze bardziej chronić Twoje konto, wymagając dodatkowej formy uwierzytelnienia podczas logowania. Wiele giełd oferuje tę opcję, więc upewnij się, że włączysz ją podczas rejestracji.