UM Tczew: Artystyczne trio

1 min czytania

Rafał Olbiński, Tomasz Sętowski i tczewianin Jarosław Kukowski to nazwiska cenione i rozpoznawalne w świecie sztuki współczesnej. Uznawani są oni za najwybitniejszych przedstawicieli realizmu magicznego, surrealizmu i nurtu fantastycznego w malarstwie ostatnich lat.

Artyści, niczym trzej muszkieterowie, połączyli swe siły i dzięki temu powstała wystawa Przestrzeń pełna wyobraźni Olbiński, Sętowski, Kukowski” , będąca ekscytującą podróżą do świata fantastycznych wizji i marzeń sennych. Wernisaż z udziałem licznie zgromadzonej publiczności miał miejsce 19 listopada w Browarze Obywatelskim w Tychach. Wystawa jest czynna jeszcze przez trzy miesiące.

To możliwość obcowania z magicznym światem sztuki malarstwa i rzeźby. Bez wątpienia skłania ona do rozważań nad fascynującymi możliwościami ludzkiego umysłu oraz ukazuje niesamowitą i nieograniczoną wyobraźnię twórców.

Miejmy nadzieję, że artystyczne trio zagości też w Tczewie.

Fot. Piotr Starzecki i archiwum Jarosława Kukowskiego

Urząd Miejski w Tczewie,

wrotatczewa.pl/artystyczne-trio/

Autor: krystian