24 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Tczewie przy ul. Bałdowskiej odbyły się zawody w ramach Festiwalu Skoków im. Elżbiety Korolewskiej.

Po otwarciu zawodów przy bardzo dobrej pogodzie rozpoczęły się rywalizacje w konkurencjach: skok o tyczce, skok w dal i wzwyż. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z klubów sportowych z kilku województw między innymi: wielkopolskiego, kujawsko – pomorskiego, warmińsko – mazurskiego, mazowieckiego i pomorskiego. Rywalizowano w kilku kategoriach wiekowych, tj.: U 10, U12, U14, U16, U18, U20 i Seniorach. Zawodnicy uzyskali kilka wartościowych wyników w poszczególnych konkurencjach i kategoriach wiekowych. Dobry wynik uzyskał zawodnik z AZS AWFiS Gdańsk w skoku w dal – Daniel Kamiński U 20 – wynik 6.64 m., w kategorii U 16 – Krystian Żwywica – z MKL Toruń 5.93 m.

W skoku wzwyż dwóch zawodników w kategorii S uzyskało wynik 2.10 m, a są to Jakub Nielub – AML Słupsk i Mateusz Kołodziejski z CWZS Zawisza Bydgoszcz, a w kategorii Kobiet Paulina Borys z SKLA Sopot – 1.80 m. Dobry wynik uzyskała także zawodniczka w skoku wzwyż w kategorii U 16 – Michalina Mowińska – 1.53 m z Nowego Miasta Lubawskiego. W zawodach startowali też reprezentanci miejscowego klubu MKS Sambor Tczew, wygrywając często rywalizację spośród swoich rówieśników. Konrad Łosiak wygrał skok o tyczce z nowym rekordem życiowym – 3.25 m oraz Nikodem Klebieko 2.90 m. Ignacy Stencel wygrał w U14 dwie konkurencje – skok w dal 4.59 m i skok wzwyż 1.45 m. Skok wzwyż w U 16 wygrała Amelia Pieczeniak -1.55 m., zaś w skoku w dal w U 18 całe podium było dla tczewianek – Oliwia Stawicka – 4.81m, druga była Emilia Jaszczura 4.79 m, a trzecia Oliwia Myszka – 4.78 m. Bardzo dobry wynik uzyskano w kategorii U 16 w skoku w dal – Natalia Świątkowska – MKS Gala Gdańsk 5.58 m – nowy rekord życiowy, druga była tczewianka – Maria Tobiańska – 4.98 m. W każdej kategorii wręczono medale, a najlepsze wyniki nagradzane były pucharami ufundowanymi przez Dyrektora Powiatowego Centrum Sportu. Za najlepsze wyniki uzyskane w tych zawodach w kategorii kobiet i mężczyzn przekazano puchary ufundowane przez Prezydenta Miasta Tczewa. Wśród medalistów tczewskich zawodników znaleźli się jeszcze Patryk Kryger, Paweł Kryger, Krzysztof Damps, Oskar Podoba, Michał Bielski, Magdalena Bielecka.

Wszystkim osobom, którzy przyczynili się do organizacji i przeprowadzenia zawodów składam podziękowania, a zawodnikom i trenerom gratulacje.

Szczegółowe wyniki na stronie: pomozla.com.pl

E. Markowicz

Fot. M. Domnik