Wybory 2023 – Przygotuj się do roli obserwatora społecznego w komisji wyborczej

Zdobądź praktyczną wiedzę i umiejętności niezbędne do pełnienia istotnej roli w demokratycznym procesie wyborczym. Akademia Demokracji, projekt dofinansowany z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, oferuje szkolenia w tym zakresie.

System demokratyczny opiera się na wolnych i uczciwych wyborach. Już 9 lipca w Tczewie odbędą się szkolenia, które pozwolą skutecznie działać w komisjach wyborczych. Innowacyjny projekt Fundacji Niezależne Media o nazwie Akademia Demokracji ma na celu podniesienie świadomości obywatelskiej i umocnienie demokratycznych standardów w Polsce. Szkolenia prowadzone są przez zespół doświadczonych prawników i praktyków.

Przygotowanie do roli obserwatora społecznego w komisji wyborczej jest kluczowe dla zapewnienia uczciwości procesu wyborczego. To nie tylko obserwowanie, ale także czynne uczestnictwo w procesie demokratycznym, które pozwala nam skutecznie monitorować i zapewniać uczciwości wyborów. Najprościej – jest to szansa, aby włączyć się w działania, które mają bezpośredni wpływ na nasze społeczeństwo – mówi Wioletta Bielecka, ekspert Akademii Demokracji.

Szkolenie w Tczewie odbędzie się 9 lipca. Zainteresowane osoby mogą zgłaszać chęć udziału poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza, dostępnego na stronie internetowej www.akademia-demokracji.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Akademia Demokracji

Projekt Akademii Demokracji został dofinansowany z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i ma na celu podniesienie świadomości obywatelskiej oraz umocnienie standardów demokratycznych w Polsce. Szkolenia organizowane są przez Fundację Niezależne Media i skierowane są do osób zainteresowanych pracą w komisjach wyborczych podczas nadchodzących wyborów parlamentarnych w 2023 roku.

Infolinia: tel. 222 57 20 50
www.akademia-demokracji.pl

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.