CKiS Tczew prezentuje: Zespół Pandora + Menda w ogniu street punku
Rytm ulic, pulsujące serca miast - to właśnie street punk i oldschoolowy punk rock napędzane pasją młodych zespołów z naszego regionu. Pandora + Menda to nazwy, które na naszej lokalnej scenie muzycznej zaczynają brzmieć coraz głośniej, przyciągając uwagę zarówno miłośników gatunku, jak i tych, którzy dopiero co rozpoczynają swoją przygodę z muzyką pełną buntu i energii.
  1. Zespół Pandora, pochodzący z Gdańska, został założony w roku 2019, a ich debiutancki album ukazał się w styczniu 2023.
  2. Ich muzyka ewoluowała od klasycznego punku do dynamicznego street punku z elementami hardcore'u i thrash'u.
  3. We wrześniu, zespół wydał singiel "FIFA" zwracający uwagę na ciemne strony Mistrzostw Świata w Katarze, w tym korupcję w FIFA i straty wśród pracowników.
  4. Młode trio z Tczewa o nazwie Menda prezentuje oldschoolowy punk rock, inspirowany latami 80/90.
  5. Od ponad roku tworzą autorskie utwory i mają na swoim koncie trzy koncerty, z planami na nagranie pierwszej płyty.

Muzyczna scena naszego regionu zyskuje na sile, a zespoły takie jak Pandora + Menda to dowód na to, że punk rock wciąż żyje i ma się dobrze, ewoluując i przekraczając granice gatunków. Gdański zespół Pandora, nie tylko kontynuuje tradycję buntowniczego ducha punka, ale też nadaje mu nowego, cięższego brzmienia, łącząc go ze street punkiem, hardcore'em i thrash'em. Ich najnowszy singiel "FIFA" to mocne przypomnienie o tragediach i niesprawiedliwościach, które towarzyszyły ostatnim Mistrzostwom Świata.

Z kolei Menda, młode trio z Tczewa, łapie za serce swoją energią i autentycznością, przypominając o złotych latach punk rocka. Ich działalność, choć jeszcze na wczesnym etapie, już zwiastuje obiecującą przyszłość i rosnące zainteresowanie oldschoolowym brzmieniem.

Ta muzyczna podróż przez ulice Gdańska i Tczewa, od echo ulicznego buntu po nostalgiczne dźwięki lat 80. i 90., pokazuje, jak różnorodna i bogata jest scena muzyczna w naszym regionie. Niech inspiruje to młodych ludzi do wyrażania siebie, a mieszkańców do wsparcia lokalnej kultury.


Na podst. CKiS Tczew