Uroczysta Droga Krzyżowa ulicami miasta już w najbliższy piątek
Zbliża się wyjątkowe wydarzenie, które pozwoli mieszkańcom naszego miasta na wspólne przeżycie jednego z najbardziej poruszających momentów Wielkiego Tygodnia. Już w najbliższy piątek, przed Niedzielą Palmową, ulicami miasta przejdzie uroczysta Droga Krzyżowa. To czas refleksji, modlitwy i jedności, szczególnie wartościowe w obecnych niespokojnych czasach.
  1. Droga Krzyżowa rozpocznie się 22 marca o godz. 20:00 przy kościele św. Józefa na Nowym Mieście.
  2. Procesja przemierzy ulice Sobieskiego, Wojska Polskiego, Plac Piłsudskiego, Jarosława Dąbrowskiego, Kościuszki, Łazienna.
  3. Kulminacyjnym punktem wydarzenia będzie koncert pasyjny w fary.
  4. Zapowiedziane są możliwe utrudnienia w ruchu drogowym.

Tradycja drogi krzyżowej, praktykowana poza kościołami, staje się żywym przypomnieniem o drodze, jaką przeszedł Chrystus. Przez wspólne niesienie krzyża, mieszkańcy mają okazję do refleksji nad własnym życiem i otaczającym ich światem. W tym roku organizatorzy pragną, aby wydarzenie to stało się symbolem jedności i pokoju, tak bardzo potrzebnego w dzisiejszych czasach.

Ks. Andrzej Piernikarczyk, proboszcz parafii św. Józefa i wicedziekan dekanatu, podkreśla znaczenie wydarzenia: "Niech to nabożeństwo będzie okazją do modlitwy za nasze parafie, rodziny, miasto, kraj oraz cały świat. Módlmy się o żywą wiarę, miłość i pokój. Przygotujmy nasze serca na Triduum Paschalne i cudowny poranek Zmartwychwstania Pańskiego".

Z kolei młodzież przygotowująca stacje i rozważania dodaje: "Dajmy świadectwo zabieganemu i pogubionemu światu, że krzyż wciąż jest w centrum. Ten znak zwycięstwa wcale nie jest banałem. Przypomnijmy, że On jest, że On kocha do końca. Jest z nami w każdym zranieniu, w każdej chwili zwątpienia, w każdym upadku, w każdej samotności".

Do udziału w drodze krzyżowej zaproszone są wspólnoty z całego dekanatu oraz grupy związane z miastem. Kilkumetrowy krzyż, który będzie niesiony przez ulice, stanie się symbolem ciężaru, jaki Chrystus wziął na siebie za każdego z nas. To wyjątkowa okazja, by w tłumie mieszkańców poczuć wspólnotę i siłę wiary, która przemawia przez pokolenia.

Komenda Powiatowa Policji informuje o zabezpieczeniu trasy procesji, prosząc jednocześnie uczestników oraz mieszkańców o zachowanie ostrożności i uwzględnienie ewentualnych utrudnień w planowaniu wieczornych podróży.


Opierając się na: Urząd Miasta Tczewa