Starosta Tczewski zaprasza na obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
W nadchodzący piątek, 12 kwietnia, społeczność naszego regionu zgromadzi się, by wspólnie oddać hołd pamięci tych, którzy ponieśli śmierć w Zbrodni Katyńskiej. Zaplanowane uroczystości przy Tczewskim Panteonie Katyńskim staną się okazją do refleksji nad tragicznymi wydarzeniami z przeszłości oraz do złożenia hołdu ofiarom. Starosta Mirosław Augustyn serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w tym ważnym wydarzeniu.
  1. Zaproszenie na uroczystości wydane przez Starostę Tczewskiego, Mirosława Augustyna.
  2. Wydarzenie odbędzie się 12 kwietnia o godzinie 13:00 przy Tczewskim Panteonie Katyńskim.
  3. Program uroczystości obejmuje referat historyczny, modlitwę, Słowo Boże oraz ceremonię składania wiązanek i zniczy.
  4. Zachęta do udziału szkół i organizacji społecznych z pocztami sztandarowymi.

W obliczu zbliżającego się Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, nasza wspólnota ma okazję nie tylko do uczczenia pamięci ofiar tej tragedii, ale również do refleksji nad wartościami, jakie niosą ze sobą wolność, pokój i sprawiedliwość. Wszystko to, co wydarzy się przy ul. Królowej Marysieńki 10, będzie świadectwem naszego niezachwianego szacunku i pamięci o tych, którzy zostali bezprawnie pozbawieni życia.

Spotkanie rozpocznie się od referatu, który przybliży uczestnikom historyczne konteksty Zbrodni Katyńskiej, a moment modlitwy pozwoli wszystkim zgromadzonym oddać hołd poległym. Słowo Boże, złożenie wiązanek i zapalenie zniczy będą kulminacyjnym momentem, symbolizującym nasze wspólne oddanie i pamięć o ofiarach. Uroczystość ta jest również zachętą dla lokalnych szkół i organizacji społecznych, by przybyły z pocztami sztandarowymi, co dodatkowo uświetni ten ważny dzień.

Udział w tych uroczystościach to nie tylko wyraz szacunku dla historii, ale również okazja do wykazania się solidarnością społeczną oraz przekazania młodszym pokoleniom wartości patriotycznych i pamięci historycznej. Niech ten dzień stanie się dla nas wszystkich przypomnieniem o znaczeniu pamięci, prawdy i sprawiedliwości w kształtowaniu lepszej przyszłości.


Źródło: Powiat Tczewski