Urząd Miasta Tczewa podsumowuje Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego Młodzików w lekkiej atletyce
W ostatnią sobotę sierpnia na Gdańskim Stadionie Lekkoatletycznym odbyły się Mistrzostwa Okręgu Województwa Pomorskiego Młodzików w lekkiej atletyce, które przyniosły wiele emocji i sportowych sukcesów dla młodych zawodników. Występy tczewskich lekkoatletów z MKS Sambor okazały się niezwykle udane, co potwierdzają liczne medale i osobiste rekordy.

Znaczące osiągnięcia tczewskich lekkoatletów

W trakcie mistrzostw wyróżniła się Agata Sobkiewicz, która zdobyła złoty medal na dystansie 1000 metrów, osiągając czas 3:04.66. Jej wynik nie tylko zapewnił jej pierwsze miejsce, ale również ustanowił nowy rekord życiowy. Obok niej na podium stanął Patryk Kryger, który zajął drugie miejsce w tej samej konkurencji, uzyskując czas 2:49.64. Oboje zawodników trenują pod okiem doświadczonego trenera Eugeniusza Markowicza, co niewątpliwie przyczyniło się do ich sukcesów.

Wielkie emocje w rzutach i skokach

Paweł Sitkiewicz również odniósł sukces, zdobywając złoty medal w rzucie młotem z wynikiem 35.36 m, a dodatkowo uzyskując IV miejsce w rzucie dyskiem (33.74 m). To pokazuje, jak wszechstronni są młodzi lekkoatleci z Tczewa. Oskar Podoba z kolei w skoku o tyczce pokonał wysokość 3.00 m, co również zaowocowało nowym rekordem życiowym. Trener Andrzej Langowski może być dumny z postępów swoich podopiecznych, którzy mimo młodego wieku, pokazują ogromny talent i determinację.

Nowe rekordy i ambitna rywalizacja

W mistrzostwach brała też udział Olga Sobkiewicz, która na dystansie 1000 m poprawiła swoją życiówkę, osiągając czas 3:20.80. W skoku w dal zajęła VII miejsce z wynikiem 4.54 m, a jej siostra Agata również w tej samej konkurencji uzyskała wynik 4.56 m. Patryk Kryger zaprezentował się w wieloskoku, zdobywając 10.68 m, a jego brat Paweł Kryger ustanowił nowy rekord życiowy na 1000 m z czasem 3:05.55. Michał Serafin również zaskoczył, uzyskując czas 3:29.87 na tym samym dystansie, co również jest jego osobistym rekordem. Zawody, choć wymagające, przyciągnęły uwagę lokalnej społeczności, a sukcesy młodych sportowców z pewnością będą inspiracją dla innych.

Wg inf z: Urząd Miasta Tczewa