Pelplińscy policjanci zatrzymali mężczyznę z blisko 500 porcjami narkotyków

W Pelplinie policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukrywał blisko pół tysiąca porcji narkotyków. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, nielegalne substancje nie trafią na ulice miasta i okolic. Sprawa zakończyła się aresztem i poważnymi zarzutami.
- Pelplin miejscem skutecznej akcji przeciw narkotykom
- Konsekwencje dla mieszkańca powiatu tczewskiego po policyjnej interwencji
Pelplin miejscem skutecznej akcji przeciw narkotykom
We wtorek na terenie Pelplina policjanci z miejscowego komisariatu zwrócili uwagę na nietypowe zachowanie pasażera zaparkowanego samochodu. Szybko okazało się, że 33-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego posiada przy sobie torbę z amfetaminą oraz marihuaną. To jednak dopiero początek odkryć funkcjonariuszy.
Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego w kuchni znaleziono kolejne porcje narkotyków łącznie około 200 gramów amfetaminy i 140 gramów marihuany. W sumie zabezpieczono niemal 500 porcji dilerskich, które mogłyby zasilić czarny rynek w regionie. Oprócz tego w mieszkaniu ujawniono elektroniczną wagę oraz gotówkę w wysokości 1750 złotych, którą śledczy postanowili zabezpieczyć na poczet przyszłych kar.
Konsekwencje dla mieszkańca powiatu tczewskiego po policyjnej interwencji
Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do aresztu, a następnego dnia usłyszał prokuratorskie zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii.
Ta sprawa to kolejny przykład skutecznej pracy pelplińskiej policji, która nieustannie dba o bezpieczeństwo mieszkańców i walczy z rozprowadzaniem nielegalnych substancji w regionie.
Według informacji z: Policja Tczew
Ostatnie Artykuły

E.SENS w CKiS - elektronika z rockowym pazurem podbije Tczew

Kaskadowy pomiar w Tczewie - 58 kierowców wpadło na prędkości

Tczewskie zabytki dostaną głos - MBP pokaże książkę pisaną przez uczniów i naukowców

Sprzęt dzielnicowego zrobił furorę w przedszkolu w Swarożynie

Senioralia w Krakowie znów ściągną tysiące osób z Polski i zagranicy

Nowe laboratorium w Szpitalach Tczewskich ma skrócić drogę do diagnozy

Pod tczewskim panteonem policja oddała hołd ofiarom Katynia

Uciekł przed patrolem i uderzył w znak - zakazy miał do 2030 roku

Powiatowy informator ma skrócić drogę do pomocy w kryzysie psychicznym

Lasse i Maja wracają do Valleby, a poranki filmowe robią się łagodniejsze

W Tczewie pamięć o Katyniu wróciła pod panteon i do szkolnych prac

Do tczewskich szkół i przedszkoli wraca akcja, która odczarowuje codzienny dojazd

Biblioteczni liderzy zjadą do Tczewa. Miasto stanie się centrum odwagi

