Policjanci z Subków przeprowadzili egzamin i rozdali odblaski uczniom

Uczniowie z Małej Słońcy pod okiem policjantów z Subków zdobywali praktyczne umiejętności jazdy na rowerze i poznawali zasady bezpieczeństwa na drodze. To niecodzienne spotkanie zakończyło się wręczeniem odblasków, które mają chronić najmłodszych uczestników ruchu.
- Policjanci z Subków uczą dzieci z Małej Słońcy jak bezpiecznie jeździć na rowerze
- Mała Słońca otrzymała odblaski dla wszystkich uczniów bezpieczeństwo przede wszystkim
Policjanci z Subków uczą dzieci z Małej Słońcy jak bezpiecznie jeździć na rowerze
W piątkowe przedpołudnie funkcjonariusze z Posterunku Policji w Subkowach odwiedzili Szkołę Podstawową w Małej Słońcy, aby przeprowadzić praktyczny egzamin na kartę rowerową. Dzieci, które wcześniej opanowały teorię, miały teraz szansę pokazać swoje umiejętności podczas jazdy oraz wykazać się znajomością przepisów drogowych. To wyjątkowa okazja, by połączyć naukę z praktyką i zwiększyć świadomość najmłodszych na temat bezpieczeństwa.
Podczas spotkania policjanci zwracali szczególną uwagę na konieczność noszenia kasków ochronnych oraz zachowania ostrożności przy przejściach dla pieszych. Wytłumaczyli również, jak ważne są elementy odblaskowe, zwłaszcza gdy poruszamy się poza obszarem zabudowanym lub po zmroku. Takie działania mają realny wpływ na poprawę widoczności dzieci na drodze i zapobiegają potencjalnym wypadkom.
Mała Słońca otrzymała odblaski dla wszystkich uczniów bezpieczeństwo przede wszystkim
Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał odblaskowy gadżet, który ma zwiększyć ich bezpieczeństwo podczas codziennych spacerów i jazdy rowerem. Policjanci podkreślili, że takie spotkania to nie tylko lekcja przepisów, ale także doskonała okazja do zadawania pytań i rozwiewania wszelkich wątpliwości dotyczących ruchu drogowego.
Inicjatywy tego typu wpisują się w szerszy program edukacyjny realizowany przez lokalną policję, która konsekwentnie dba o to, by najmłodsi mieszkańcy byli świadomi zagrożeń i potrafili się przed nimi skutecznie chronić. Dzięki takim działaniom Mała Słońca staje się miejscem, gdzie bezpieczeństwo dzieci jest traktowane priorytetowo.
Na podstawie: KPP w Tczewie
Ostatnie Artykuły

Sekundy nieuwagi na przejeździe - 50-latek trafił do szpitala

Tczewska biblioteka podgrzewa literacki apetyt na Sopot 📚

Rutynowa akcja w Tczewie - 24-latek przebywał w Polsce nielegalnie

CKiS rozpala czerwiec - Tczew szykuje się na koncertowy maraton

Referendum z 1946 roku wraca do Tczewa. Biblioteka odsłania kulisy

Groźby w sieci i pobicie nastolatki - 17-latka usłyszała zarzuty w powiecie tczewskim

W Tczewie przyszli rowerzyści najpierw zdali test z przepisów

Rowerowy start lata pod Tczewem. Fabryka Sztuk szykuje rajd

40-latek wpadł z amfetaminą i marihuaną - grozi mu do 12 lat

W Subkowach policjantka dała dzieciom lekcję, która może uratować wakacje

Bibliotekarz w sieci pokazuje, jak biblioteka łapie kontakt z czytelnikami

W Tczewie wracają do referendum 1946 roku i jego mniej znanych kulis

W Lipiej Górze wraca święto kociewskiej gwary i śmiechu

Pomorze ma już ustawę metropolitalną. Teraz wszystko zależy od podpisu prezydenta
Przydatne dane teleadresowe
- ZUS Inspektorat w Tczewie - kontakt, godziny, rejestracja i sprawy do załatwienia
- Dom Pomocy Społecznej w Damaszce - przyjęcie, usługi i kontakt
- Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Skulteta w Tczewie - filie, godziny, karta i katalog
- Dom Kultury w Subkowach - kontakt, dostępność i oferta
- Urząd Skarbowy w Tczewie - kontakt, godziny, sprawy podatkowe i gminy
- Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Tczewie - kontakt, godziny, procedury
