Joanna Kowalska zaprasza na wystawę Zachwyty w Fabryce Sztuk

W Fabryce Sztuk w Gdańsku właśnie rozpoczęła się wyjątkowa wystawa, która przenosi widzów w świat barw i emocji. Joanna Kowalska, znana z artystycznej pasji i zaangażowania w lokalne inicjatywy, prezentuje swoje najnowsze obrazy pełne nieoczywistych kształtów i kolorów. To wydarzenie, które warto zobaczyć na własne oczy!
- Gdańska Fabryka Sztuk zaprasza na malarską podróż Joanny Kowalskiej
- Joanna Kowalska – artystka z sercem dla kultury i edukacji w Gdańsku
Gdańska Fabryka Sztuk zaprasza na malarską podróż Joanny Kowalskiej
W czwartek 10 lipca 2025 roku o godzinie 18:00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy ulicy 30 Stycznia 4 odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej „Zachwyty”. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających aż do 24 sierpnia, a co ważne – wstęp jest całkowicie bezpłatny. To doskonała okazja, by zanurzyć się w twórczość artystki, której prace wyróżniają się oryginalnym spojrzeniem na rzeczywistość.
Joanna Kowalska – artystka z sercem dla kultury i edukacji w Gdańsku
Joanna Kowalska to postać niezwykle aktywna na polu sztuki i edukacji. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy oraz zdobyła wykształcenie pedagogiczne na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Przez lata angażowała się w rozwój kulturalny i społeczny m.in. jako współtwórczyni świetlicy socjoterapeutycznej „Baszta” oraz radna gminy Nowe. Od 2012 roku związana jest z Gdańskiem, gdzie koordynowała Program Edukacji Kulturalnej, a obecnie pracuje jako nauczycielka szkoły podstawowej oraz prowadzi warsztaty plastyczne w Muzeum Bursztynu.
Artystka podkreśla, że od najmłodszych lat fascynuje ją poszukiwanie piękna i prawdy poprzez sztukę. Jak sama mówi:
“Kontakt z twórczością artystyczną od dzieciństwa budził we mnie pragnienie poszukiwania piękna i prawdy w sztuce, którą widzę i którą tworzę. W przedmiotach, zjawiskach przyrody i ludziach, często dostrzegam inne ich kolory, kształty i funkcje, niż rzeczywiste, Jest to moja prawda i szczerość.”
Jej obrazy to nie tylko wizualna uczta – to także opowieść o emocjach, zachwytach i troskach, które towarzyszą jej codzienności.
Na podst. UM Tczew
Ostatnie Artykuły

E.SENS w CKiS - elektronika z rockowym pazurem podbije Tczew

Kaskadowy pomiar w Tczewie - 58 kierowców wpadło na prędkości

Tczewskie zabytki dostaną głos - MBP pokaże książkę pisaną przez uczniów i naukowców

Sprzęt dzielnicowego zrobił furorę w przedszkolu w Swarożynie

Senioralia w Krakowie znów ściągną tysiące osób z Polski i zagranicy

Nowe laboratorium w Szpitalach Tczewskich ma skrócić drogę do diagnozy

Pod tczewskim panteonem policja oddała hołd ofiarom Katynia

Uciekł przed patrolem i uderzył w znak - zakazy miał do 2030 roku

Powiatowy informator ma skrócić drogę do pomocy w kryzysie psychicznym

Lasse i Maja wracają do Valleby, a poranki filmowe robią się łagodniejsze

W Tczewie pamięć o Katyniu wróciła pod panteon i do szkolnych prac

Do tczewskich szkół i przedszkoli wraca akcja, która odczarowuje codzienny dojazd

Biblioteczni liderzy zjadą do Tczewa. Miasto stanie się centrum odwagi

