Czterech tczewskich policjantów nagrodzonych za ratunek podczas pożaru

1 min czytania
Czterech tczewskich policjantów nagrodzonych za ratunek podczas pożaru

Podczas uroczystości w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wyróżniono czterech funkcjonariuszy z garnizonu tczewskiego za wejście do płonącego budynku i uratowanie człowieka. Tego samego dnia 86 nowych policjantów złożyło ślubowanie, w tym 6, którzy trafią do służby w Tczewie.

W piątek 7 listopada, podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości w garnizonie pomorskim, czterech funkcjonariuszy podległych Komendzie Powiatowej Policji w Tczewie otrzymało wyróżnienia. Nagrody wręczono w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Uhonorowani to mł. asp. Marcin Sielawa i st. post. Paweł Nowak z Komisariatu Policji w Gniewie oraz st. sierż. Bartosz Muchowski i st. post. Adrian Litwiński z Komisariatu Policji w Pelplinie. Policjanci zostali docenieni za działania podczas pożaru budynku mieszkalnego, który miał miejsce 24 sierpnia tego roku.

Funkcjonariusze podjęli interwencję w warunkach bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia. W wyniku ich działań uratowano ludzkie życie. Ich odwaga i profesjonalizm zostały symbolicznie wyróżnione przez przełożonych.

Podczas tej samej uroczystości rota ślubowania została złożona przez 86 nowo przyjętych policjantów z całego województwa. Wśród nich jest 6 funkcjonariuszy, którzy wkrótce rozpoczną służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Tczewie i będą pełnić obowiązki pod okiem doświadczonych policjantów.

na podstawie: KPP w Tczewie.

Autor: krystian