Wieczór z Osiecką i Grechutą w interpretacji Tomasza Steńczyka — poezja i muzyka na nowo

2 min czytania
Wieczór z Osiecką i Grechutą w interpretacji Tomasza Steńczyka — poezja i muzyka na nowo

W mniejszym klubie czy na kameralnej scenie Tczewa — będzie można posłuchać tych piosenek, które zna prawie każdy, a jednak za każdym razem brzmią inaczej. W roli przewodnika po świecie słów Agnieszki Osieckiej i Marka Grechuty wystąpi Tomasz Steńczyk wraz z zespołem, proponując świeże, czasem aktorskie aranżacje.

  • Przypomnieć i odkryć na nowo: “Osiecka, Grechuta — niezapomniane piosenki” zabrzmią inaczej
  • Przyjść na chwilę zatrzymania i podzielić się emocją

Przypomnieć i odkryć na nowo: “Osiecka, Grechuta — niezapomniane piosenki” zabrzmią inaczej

Tomasz Steńczyk, wokalista, gitarzysta i kompozytor, znany z nagród na festiwalach piosenki artystycznej, zabiera publiczność w podróż przez największe przeboje dwóch mistrzów słowa i melodii. W programie są między innymi utwory Agnieszki Osieckiej: “Niech żyje bal”, “Kołysanka dla okruszka”, “Piosenka o okularnikach”, “Kiedy mnie już nie będzie”, a także kompozycje Marka Grechuty: “W dzikie wino zaplątani”, “Niepewność”, “Korowód”, “Dni, których nie znamy”. Zespół towarzyszący dopełnia opowieść — aranżacje miejscami subtelne, miejscami bardziej teatralne, ale zawsze z dbałością o poetycki sens tekstu 🙂.

Przyjść na chwilę zatrzymania i podzielić się emocją

To koncert dla tych, którzy chcą się wzruszyć, przypomnieć sobie piosenki z młodości, ale też dla tych, którzy szukają nowego spojrzenia na dobrze znane utwory. Organizatorzy podkreślają kameralny charakter wieczoru — to okazja, by posłuchać uważnie, bez pośpiechu. Muzyka i słowo przeplatają się tu tak, że każdy może znaleźć własną historię w tekście i melodii 🎶.

Warto pamiętać, że bilety rozchodzą się szybko — informacje o sprzedaży biletów i zasadach rezerwacji zwykle podaje organizator wydarzenia.

na podstawie: CKiS Tczew.

Autor: krystian